ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İspanya´nın Barselona Kentine Düzenlenen Proje Gezisi

İspanya´nın Barselona Kentine Düzenlenen Proje Gezisi

 

2017 Yılı Elazığ Atatürk Anadolu Lisesi Erasmus+ Avrupa Birliği Okul Stratejik Ortaklıkları Projesi “Virtual Reality Class For Us “ isimli projenin ilk toplantısı İspanya’nın Barselona kentinde yapıldı. 

Proje toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Milli Eğitim Müdürlüğü MEBBİS Yöneticisi Remzi SOLMAZ ve Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Hasbi ÜSTÜNDAĞ katıldılar. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK proje gezisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; 

“Okullarımızın eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında yaptıkları proje çalışmalarıyla isimlerinden söz ettirmeleri, bilgi ve deneyimlerini arttırmaları, Avrupa’daki uygulamaları yerinde görerek karşılaştırma imkanına sahip olmaları önemli bir kazanımdır. 

İlimizde bir çok okulumuz geliştirdikleri projeleri Avrupa Birliği ülkeleri ile işbirliği içerisinde yürütmekte, yurt dışı gezilerine katılarak uygulama imkanı bulmaktadırlar. 

Eğitimin insan hayatında vazgeçilmez, olmazsa olmaz bir olgu olduğunun bilinciyle, modern eğitim sistemlerini yerinde görmek ve incelemek, edindiğimiz bilgi ve deneyimi ilimizde uygulamak bizim için mutluluk vericidir. 

İspanya’ya yapmış olduğumuz bu ziyarette eğitim sistemi ve okulların işleyişi ile ilgili önemli deneyimler edindik. Bu deneyimleri birlikte olduğumuz arkadaşlarımız değerlendirecek ve bize bir rapor sunacaklardır. 

Gezimiz boyunca bize desteklerini sunan Barselona Başkonsolosu Sayın Güçlü KALAFAT’a da buradan özellikle teşekkür etmek istiyorum” dedi. 

Proje tanıtımı ve etkinliklerinin yanı sıra, proje heyeti, Barselona Başkonsolosu Güçlü KALAFAT’ı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi.


14-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.