ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahraman Şehidimizin Adı Yeni Okulumuzda Yaşatılacak.

Kahraman Şehidimizin Adı Yeni Okulumuzda Yaşatılacak.

24 Ocak 2020 Elazığ depreminde ağır hasar gördüğü için yıkılan Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yerine hayırsever Fırat Elektrik AŞ tarafından yeni bir okul yaptırılmış ve yapılan bu okula Gönül Kazancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı verilmişti.

Bunun üzerine kahraman şehidimizin adının yine bir okulda yaşatılması için müdürlüğümüzce hemen bir çalışma başlatılarak, Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bundan sonra şehidimizin adıyla eğitim öğretime devam etmesi için ön hazırlıklar yapıldı.

Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul/Kurum Ad Verme Komisyonu tarafından bir karar alınarak valiliğimize sunulmuş, valiliğimizin de uygun görüşü ve teklifi ile Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilmişti.

Bakanlığımızın da onayı sonucunda Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin adı değiştirilerek Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine dönüştürüldü.

Alınan bu kararla birlikte kahraman şehidimiz Korgeneral Hulusi Sayın'ın adı yine bir okulumuzda yaşatılmaya devam edilecek.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.