ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeşinin Umudu Ol Projesi Büyüyor

Kardeşinin Umudu Ol Projesi Büyüyor

 

Elazığ Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Ahmet Koçar ve Osman Karakaya tarafından hazırlanan “Kardeşinin Umudu Ol” projesi kapsamında hazırlanan kermesin açılışı yapıldı. 

Proje kapsamında Elazığ’da bir alışveriş merkezinde hazırlanan kermesin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdür Yardımcısı Yasin KARAKAYA, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Ali Rıza EKMEKYAPAR, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Fatih KÖMÜRLÜ ve Cemal DURAK, STK temsilcileri, öğrenciler, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kardeşinin Umudu Ol” Projesinin gönül erleri kıvılcımı yaktılar  diye sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk “Kardeşinin umudu ol projesinin umudu Ahmet Koçar öğrencimiz ve Osman Karakaya bu projenin yürütücüleri ve gönül erleri. Onlar burada kıvılcımı yaktılar inşallah bu kıvılcımı tüm dünyaya yayılır. Biz bu proje kahramanlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz. Mutlaka yapılan bu güzel iş karşılığını bulacaktır. Hayırlı olsun diyoruz” ifadelerini kullandı. 

Projenin amacının adında gizli olduğunu vurgulayan Öğrenci Ahmet Koçar ise “Bizim projemizin amaçları projemizin adın da gizli kardeşlerimizin umudu olmak. Kardeşlerimize umut ışığı olmak. Kardeşin umudu kumbaraları var. Şuan Elazığ’da ki pilot okullar dağıtılıyor. Bunlara bir TL atılarak böyle bir yardımda bulunuyoruz. Bu yardımlar gerçekten kardeşlerimize gidiyor. Başka ülkelerden yardıma muhtaç olan kardeşlerimize gitmesini amaçlıyoruz. Bu kermeste o yüzden yapılıyor” diye konuştu.  Ahmet Koçar Öğrencilerin ve Öğretmenlerin ortak bir amaçları olduğunu belirterek “Elazığ da yürütülmesini ve ulusal anlamada da bu projeye destek verilmesini istiyoruz. İnşallah ulusalda da bu projemizin adı duyulur” dedi.

Bilim ve Sanat Merkezi olarak 2007 yılından beri birçok faaliyetin içinde olduklarını açıklayan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Zafer Şaştım “Kardeşinin umudu ol projeleri de bu projelerden biri. Özel yetenekli çocuklar ile çalışıyoruz. Çocuklarımızın yaptığı çalışmalar kelimeler ile anlatmak çok zor. Onlar ile birlikte birçok bilimsel proje içeresine girdik. Birçok başarı elde ettik. Ama inanın sosyal projelerin verdiği hazzı hiçbir bilim projesi vermiyor diyebilirim. Çünkü sosyal proje demek direk insanlar için de olmak demek. Bugün burada bu çocuklarımızın yaptığı emeği karşılığını alıyorlar. İnşallah bundan sonrada daha güzel çalışmaların içinde yer alacaklar. Ben emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Bilim ve Sanat Merkezi Sosyal Bilgiler Öğretmen Seval Topçu ise “Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinin tasarlayıp ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştireceğiz. Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimizin yapmış olduğu ürünler tablolardan takılara kadar kullanacakları eşyalara kadar çeşitlilik arz ediyor. Günümüzün öğrencileri 21. yy yaşıyorlar. Geleceği tasarlayacak yetenekteler. Geleceği tasarlayabilirler ama değerler eğitimi ile de bütünleşmiş bireyler olmaları gerekiyor” dedi.

 02-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-201702-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.