ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaya Karakaya Fen Lisesi´nin Başarılı Öğrencilerinden Müdür GÜRTÜRK´e Ziyaret.

Kaya Karakaya Fen Lisesi´nin Başarılı Öğrencilerinden Müdür GÜRTÜRK´e Ziyaret.

 

Antalya’da yapılan 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışmasında Biyoloji Dalında Türkiye 1. olan Kaya Karakaya Fen Lisesi öğrencisi Tarık Alparslan AYGEN ile  Fizik Dalında Türkiye 2. Olan Ömer Faruk BİLHAN okul müdürü Yadin ÇELİK ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ü ziyaret ettiler. 

Gururumuz olan öğrencileri kabulünde öğrencilerimizi kutlayan ve başarılarının devamını dileyen Müdür GÜRTÜRK; 

"Malatya´da yapılan Bölge Yarışmalarında Birinciliği kazanarak ilimizi Antalya´da yapılan finallerde temsil etmeye hak kazanan Kaya Karakaya Fen Lisemizin iki projesi büyük bir başarı göstererek önemli iki derece kazanmıştır. Finallerde Türkiye 1. olan Biyoloji Dalındaki projesiyle Tarık Alpaslan AYGEN ve Türkiye 2. olan Fizik dalındaki projesiyle Ömer Faruk BİKHAN isimli öğrencilerimizi bugün burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duydum. 

Her iki öğrencimiz de başarılı çalışmalarıyla gururumuz olmuştur. Onlara rehberlik eden öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Geleceğimiz olan çocuklarımızın bu başarıları ilerisi için bizleri daha çok motive etmekte, arkadaşlarına da örnek teşkil etmektedir” dedi. 

TÜBİTAK için hazırladıkları projelerle ilgili öğrencilerimizle sohbet eden Müdür GÜRTÜRK öğrencilerimizden hazırladıkları projelerle ilgili bilgi de aldı. 

Başarılarından dolayı Tarık Alparslan AYGEN ve Ömer Faruk BİLHAN’ı çeşitli hediyelerle ödüllendiren GÜRTÜRK, başarılı öğrencilerimizden çalışmalarını daha da geliştirecekleri ile ilgili de söz aldı.


30-04-201830-04-201830-04-201830-04-2018

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.