ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi Açıldı.

Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi Açıldı.

 

Kovancılar ilçesinde yeni bir Bilim ve Sanat Merkezi açıldı.

"Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi bugüne kadar il merkeziyle birlikte tüm şehrimize hizmet veriyordu. Bu durum özellikle il merkezine uzak olan ilçelerimizde eğitim gören öğrencilerimiz ve ailelerimiz için başta barınma ihtiyacı olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirdiğinden sıkıntılar yaşanmasına sebep oluyordu.

Üstün yetenekli öğrencilere hizmet veren Bilim ve Sanat Merkezinden bu durumda olan öğrencilerimizin de yararlanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kovancılar ilçemizde yeni bir Bilim ve Sanat Merkezi açılması için onay verildi.

Genel zihinsel, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarından özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere yönelik olarak hizmet verecek olan Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi çevre ilçelerimizdeki öğrencilerimizin de hizmetinde olacak.

Karakoçan, Palu, Arıcak, Alacakaya ilçelerinde eğitim gören öğrencilerimiz de artık kolayca Kovancılar Bilim ve Sanat Merkezi'nin imkânlarından faydalanabilecek. 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.