ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise ve Kurum Müdürlerimizle 2023 Eğitim Vizyonu Hakkında Görüştük

Lise ve Kurum Müdürlerimizle 2023 Eğitim Vizyonu Hakkında Görüştük

 

Mehmet Akif Ersoy Lisesi Toplantı Salonunda bir araya geldiğimiz Anadolu, Fen, İmam Hatip Meslek, Halk Eğitim, Çıraklık Eğitim, Öğretmenevi ve RAM müdürleri ile 2023 eğitim Vizyonunu ve eğitim ile ilgili güncel konuları görüşmek üzere bir araya geldik.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK’ün başkanlığında Müdür Yardımcısı Yasin KARAKAYA ile Şube Müdürü Metin ÖZGEN’in de hazır bulunduğu toplantıda lise ve kurum müdürlerimiz ile bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Müdür GÜRTÜRK milli eğitim camiasının büyük bir aile olduğunu ifade ederek;

Elazığ’da yaklaşık 9 bin öğretmen ve 127 bin öğrencisi olan şehrin en büyük teşkilatıyız. Eğitim camiası olarak görevimiz ülkemizi yarınlara taşıyacak olan çocuklarımızı eğitmek, yetiştirmek ve kendi ayakları üzerinde durabilecekleri hale getirebilmektir.

Bunun içinde birlikte çalışmamız, bir arada olmamız, varsa sorunlarımızı hızlı bir şekilde paylaşarak çözüme ulaşmamız gerekmektedir. Biz çalışır ve çalıştığımızı öğrencilerimize ve velilerimize gösterirsek onların desteği her zaman arkamızda olacak ve başarıya daha rahat ulaşacağız.

Eğitimdeki başarı tüm paydaşlarımızla uyumlu bir şekilde çalışmamıza bağlıdır. Eğitimin temel taşı öğretmendir. Öğretmenlerimize değerli olduklarını hissettirirsek, önlerini açar, yol gösterici olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk kalmayacaktır.

Bakanlığımızın bize belirlediği yeni hedefler ve prensipler hem bizim hem de ülkemizin eğitim ile ilgili olumsuz algılarını yıkmaya başlamıştır.

2023 Vizyonu ile okul öncesinden ortaöğretime kadar belirlenen hedeflerin gerçekleşmesi eğitimcilerin bu hedefleri benimsemesi ile başarıya ulaşacaktır. Bu nedenle mesai kavramı olmayan biz eğitimcilerin kendimizi yenilemesi ve daha çok çalışması lazımdır” dedi.

07-12-201807-12-201807-12-201807-12-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.