ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Münazara Yarışması Başladı.

Liseler Arası Münazara Yarışması Başladı.

 ' Aynı pencereden farklı bakıyoruz' mottosu çerçevesinde 33 lisenin katılımıyla 'Liselerarası Münazara Turnuvası'na start verildi.

Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 'Liselerarası Münazara Turnuvası' başladı. Koç İlkokulu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Konferans Salonu'nda düzenlenen münazara yarışmasında öğrenciler, ' Aynı pencereden farklı bakıyoruz' mottosuyla, ' başarıda zeka mı önemli, başarı mı' konusunu işledi. Öğrenciler her iki durumda, eğitimin artı ve eksilerini içeren beyin fırtınası yaptılar. Münazara yarışmasını izleyen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, öğrencilerin toplumu ilgilendiren konulara duyarlı olmasının sevindirici olduğunu kaydetti. 

Münazara yarışması çerçevesinde öğrencilerin tartışmalarını memnuniyetle takip ettiklerini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit;

" Özellikle bu programı yapmamızdaki amaç, okuma ve tartışma kültürünü okullarımız arasında yaygınlaştırılmasıydı. Eğitim sadece akademik çalışmalara sığdırılacak bir konu değil. Bunun içerisinde kültür, sosyal etkinlikler ve hatta sporu da katmak zorundayız ki  eğitim gerçek anlamda nesillerden nesle aktarımı sağlayabilsin. Özellikle Elazığ şehrimizde temeli kültür olan ve kadim bir geleneğe sahip olan bu şehrimizde bu kültürün aktarımı için sadece akademik çalışmalarla sınırlı kalmamak ve bu tarzdaki etkinlikleri de eğitim etkinliklerini de planlamak gerekiyordu. Bunu değerlendirdiğimiz zaman bu tarzdaki etkinlikleri inşallah önümüzdeki süreçte de daha da yaygınlaştırarak devam ettireceğiz. Okumak kültürün, tartışmak medeniyetin göstergesidir. Kültür ve medeniyetin beşiği olan kadim bir geçmişe sahip olan Elazığ'da dönüşüm ve değişimi akademik başarı ve sosyal kültürel sportif etkinliklerle birleştirerek dönüşümü ve değişimi gerçekleştireceğiz" dedi. 

20-12-202220-12-202220-12-202220-12-202220-12-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.