ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ebediyete uğurlayışımızın 84. yıl dönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. 

Tüm insanlığa rehber olan kurtuluş mücadelesi destanı, aziz milletimizin yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali olarak, tarihteki şanlı yerini Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları sayesinde almıştır.  Bu şanlı direniş her vatandaşımızın övünç kaynağı ve geleceğe emin adımlarla yürüyen genç Türkiye Cumhuriyeti'nin rehberi olmuştur. 

Milletimiz, şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakârlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı, sonsuza kadar korumaya kararlıdır. 

Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyor, ülkemizi daha ileriye taşıyacak çocuklarımız için yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz. 

Bu düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum.

Ruhları şad olsun!

 

Mehmet YİĞİT

Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.