ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in "30 Ağustos Zafer Bayramı" Mesajı

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in

Aziz milletimizin; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle verdiği topyekûn onurlu mücadelenin eseri ve tarihimizin en şanlı zaferlerinden biri olarak, 30 Ağustos 1922'de kazanılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 100. yıl dönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Gücünü ve bekasını; birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan Aziz Milletimizin, tarih boyunca yüce değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum.  

Haklı ve onurlu mücadelesiyle, vatan sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiş olan Aziz Milletimiz dayanışmasıyla bütün dünyaya anlamlı bir mesaj vermiştir.

Esarete asla boyun eğmeyen, "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden kahraman milletimizin Çanakkale'de can bulan mücadele azmi, büyük taarruzla amacına ulaşmıştır.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. 

Mehmet YİĞİT

Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.