ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in Lise Geçiş Sınavı (LGS) Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 05 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak olan Lise Geçiş Sınavı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.
Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in Lise Geçiş Sınavı (LGS) Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT 05 Haziran 2022 Pazar günü yapılacak olan Lise Geçiş Sınavı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Sınavla ilgili tüm hazırlıkların yapıldığını, gerekli tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Mehmet YİĞİT, biz sınava girecek olan tüm çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar için tüm tedbirlerimizi alarak sınava sağlıklı bir ortamda girebilmeleri için uygun olan tüm şartları sağladık. Öğrencilerimizin ve velilerimizin de içi rahat olsun dedi.

Müdür YİĞİT açıklamasında;

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin katılacağı "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav"  05 Haziran 2022 Pazar günü saat 09.30 ve 11.30'da iki oturum olarak  ilimiz genelinde toplam 137 Sınav Merkezinde 8.337 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Sınava kendi okullarında girecek olan öğrencilerimiz sınavın 09.30'daki birinci oturumda Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden,  saat 11.30'daki ikinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorumlu olacaktır.  

75 dakika sürecek olan sınavın ilk  oturumu 50 soruluk sözel alandan, 80 dakika sürecek olan ikinci oturumu ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacaktır.

Hayatın Sadece Sınavdan İbaret Olmadığını Asla Unutmayalım

Sınav öncesi öğrencilerimize tavsiyelerde bulunan Müdür YİĞİT:

Şunu unutmayın, hayat sadece sınavdan ibaret değildir. Sınavı gözünüzde çok büyüttüğünüzde kaygı düzeyiniz yükselecek ve dikkatiniz dağılacaktır. Biz sınav gününe sakin, dinlenmiş ve yeteri kadar uyumuş olarak girmenizi istiyoruz. Sınav günü tüm öğretmenlerimiz sizleri sınav salonlarınızda karşılayacak ve sınav sonuna kadar yanınızda olacaktır. Bu nedenle rahat olun ve bizim için çok değerli olduğunuzu sakın unutmayın.

Çocuklarımıza Destek Olalım...

Sınav öncesinde velilerimize de çağrıda bulunan Müdür YİĞİT;

Pazar günü çocuklarınızın gireceği sınav elbette onların gelecek hedefleri ve okul yaşamı için önemli bir aşamadır. Ancak hiçbir şey çocuklarınızın sağlığından, mutluluğundan önemli değildir. Çocuklarınız için, sizlerin desteği ve takdiri çok önemlidir.

Sınavın yaklaştığı son günlerde onlara moral vermeniz, yüreklendirmeniz ve sınav sonucu ne olursa olsun onların sizin için değerli olduğunu hissettirmeniz çok önemlidir. Bu şekilde rahat bir kafayla ve kaygı düzeyi azalmış bir şekilde sınava giren çocuklarınız daha başarılı olacaktır.

 Sizlerden isteğimiz çocuğunuzun sınavı nasıl geçerse geçsin ona gösterdiğiniz sevgi ve değeri asla eksiltmemenizdir. Çocuğunuzun okuyabileceği sınavsız girilebilen farklı okullar olduğunu unutmayın.

Sınav Günü Gürültüsüz Bir Ortam İçin Destek Bekliyoruz

             Sınav günü ve saatinde tüm vatandaşlarımızdan çocuklarımız geleceği için anlayış bekliyoruz. Özellikle sınavların yapılacağı okullarımızın yakınlarında ve çevresinde bulunan iş makinalarının çalıştırılmaması ve inşaatlarda çalışmaların durdurulması için ilgili birimlerle gerekli görüşmelerimizi sağladık. Ayrıca sınav saatinde trafikte bulunan araçlarımızın sürücülerinin de korna kullanmamaları konusunda hassasiyetlerini bekliyoruz. Çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek olan bu sınavda onları rahatsız edebilecek her türlü gürültü ve sesten uzak bir ortam oluşması için desteklerini bekliyoruz.

  Bugünden sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.