ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokolü İmzaladı

Milli Eğitim Müdürlüğü İle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İş Birliği Protokolü İmzaladı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve spor İl Müdürlüğü öğrenci ve gençlere yönelik olarak yapacakları çalışmalarda iş birliği yapma kararı aldı.

Kaynakların ve mevcut tesislerin daha etkin ve verimli bir biçimde kullanılması, akademik başarı ile sportif başarının bir bütün halinde sürdürülmesi, akademik başarının yanı sıra gençlerin ruhsal ve bedensel yeteneklerinin de geliştirilmesi gibi birçok hedefin belirlendiği iş birliği kapsamında iki kurum arasında protokol imzalandı.

Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN başkanlığında ve himayesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN iş birliği protokolüne imza attı.

Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI ile kurum yetkililerinin de hazır bulunduğu imza töreninde Valimiz Dr. Ömer Toraman, sporun gençlerin gelişimi için önemine vurguda bulunarak kurum yetkililerine iki kurumun kaynaklarını bir araya getirerek yaptıkları iş birliği için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI ise konuşmasında;

"Sporculuktan gelen biri olarak şahsım ve belediyemizin her daim gençliğin ve sporcunun yanında olacağını belirterek İl müdürlüklerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Milli Eğitim Müdürü YİĞİT yaptığı açıklamada;

"Sporun öğrencilerin akademik yaşamlarına olumlu yönde etki ettiği, fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olan gençlerin daha rahat kavrayabildikleri ve akademik başarılarının arttığı yadsınamaz bir gerçektir. Biz kurum olarak sporun desteklenmesi adına beden eğitimi öğretmenlerimiz ile toplantılar yaparak bu konuda ne kadar tutarlı olduğumuzu belirtmiş ve irademizi ortaya koymuştuk.

Bu protokolden önce de bugüne kadar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle birçok alanda iş birliğimiz zaten sürüyordu. Yetenek Tarama Testleri, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, İlkokullarda Spor dalı Eğitimi, Okul Sporları, 100 Pota Projesi, Masa Tenisi Projesi ve Merkezin Her Yerde Gibi birçok proje süreç içerisinde yürümeye devam ediyordu.

Gençliğe hitap eden iki önemli kurum bir araya gelerek kamu kaynaklarının daha verimli kullanılmasını, kapasite artışını daha önemlisi tüm tesislerimizin öğrencilerimiz ve sporcularımız için açık birer alan haline gelmesini sağlamış olacak ve iş birliğimizi daha da sağlam temellere oturtmuş olacağız. Bu anlamda Sayın Valimizin himayelerinde bu iş birliği protokolünün hayata geçmesi için her zaman yanımızda olan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulsamet EREN'e teşekkür ediyorum" dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN'de açıklamasında;

"Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında daha önce imzalanan protokollerin ilimizde uygulanması ile ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Valimizin ve Belediye Başkanımızın da katılımıyla bir araya geldik.

Gençlerimiz ve çocuklarımızın gelişimi için protokollerinin imzalanmasında emeği geçen ve bizlere her konuda destek olan Gençlik ve Spor Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize,  Belediye Başkanımıza, paydaş kurumumuz olan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

21-12-202221-12-202221-12-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.