ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN İL MERKEZİ İLE TÜM İLÇELERİMİZDE TEOG TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİ KURULMUŞTUR.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN İL MERKEZİ İLE TÜM İLÇELERİMİZDE TEOG TERCİH DANIŞMA MERKEZLERİ KURULMUŞTUR.

Müdürlüğümüz, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)  sonuçlarına  göre tercih yapacak öğrencilerimize, açılan tercih bürolarıyla danışmanlık hizmeti vermektedir.

Öğrenci ve ailelerinin yaşadığı sınav stresinin ardından yine hayati bir önem taşıyan tercih döneminde müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Tercih Danışmanlığı Komisyonları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası, Öğretmenevi, il merkezi ve ilçe merkezlerimizdeki ortaokullarda açılan 35 tercih danışma merkezinde öğrenci ve velilerimize TEOG tercihlerini yapabilmeleri için rehberlik hizmeti verilmeye başlanmıştır.

 

Uzman Rehber Öğretmenlerimizin koordinasyonunda öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecek olan bürolarımız 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında TEOG tercih işlemleri için hizmet verecektir.

Tercih danışma bürolarında okul yüzdelik dilimleri, öğrencilerin başarı yüzdeleri ve puanlarının yanı sıra öğrencilerin kariyer hedeflerine göre en doğru okulun tercih edilmesi için uzman eğitimciler tarafından yönlendirme ve destek sağlanmaktadır.

Tercih Danışma Bürolarında bugün incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; 

“Her öğrenci bizim için ayrı bir dünya, ayrı bir değerdir. Öğrencilerimizin oldukça farklı ilgi, yetenek ve becerilere sahip olduğunu biliyoruz. Hayatları boyunca eğitimden en verimli şekilde yararlanabilmeleri, ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilmeleri, doğru tercihlerde bulunmaları bizler için çok önemlidir.

Bu nedenle uzman eğitimcilerimizin rehberliğinde açmış olduğumuz bu tercih danışmanlığı bürolarına tüm veli ve öğrencilerimizi bekliyoruz. Çocuklarımız hem okullarımızda açtığımız danışmanlık merkezlerinde hem de Öğretmen evi ile Müdürlük Hizmet Binasında açmış olduğumuz toplam 35 tercih danışmanlık merkezinden hizmet alabilecektir.

Ben bu tercih döneminde de tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, mutlaka uzman yardımı alarak tercihte bulunmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

15-07-201615-07-201615-07-2016

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.