ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Arıcak İlçemizdeki Okullarımızda İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Arıcak İlçemizdeki Okullarımızda İncelemelerde Bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Arıcak ilçende bir dizi inceleme ve temasta bulundu.

 

İlçe gezileri kapsamında Arıcak ilçesine yaptığı ziyarette eğitim öğretime devam eden okullarımız ile inşaatı süren okullarımızda incelemelerde bulunan Müdür BAĞLITAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CENGİZ’den bilgiler aldı. 

İlimizin en uzak ilçelerinden biri olan, ancak nüfusu her yıl artış gösteren Arıcak ilçesinde yapımı devam eden ve önümüzdeki yıllarda eğitim öğretim faaliyetlerine başlayarak ilçe halkının hizmetine girecek olan okullardaki çalışmaları yerinde inceleyen milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ yetkililerden bu okulların durumu ve yapım aşamaları ile ilgili bilgi aldı. 

Ahmet BAĞLITAŞ ayrıca Arıcak ilçesi Üçocak Kutludügün ve Bozçavuş İlkokulları ile Üçocak Ortaokulunda da incelemelerde bulundu. 

Eğitime devam eden bu okullarımızdaki idareci ve öğretmenler ile bir araya gelerek uzun süre sohbet eden ve okullarımızdaki eksiklikler ile ilgili not alan BAĞLITAŞ yine öğrenciler ile de bir araya gelerek onlarla da sohbet etti. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ öğretmenler ile sohbetinde; 

“Eğitimin yediden yetmişe, köyden kente, ülkemizin en ücra noktasına kadar tüm vatandaşlarımıza verilmesi gereken bir hizmet olduğunu, bu hizmetin eğitimciler eliyle yürütüldüğünü ve yürütülmeye devam edeceğini” söyledi. 

BAĞLITAŞ; “Özellikle Arıcak gibi şehir merkezinden uzak ilçelerimize belirli aralıklarla ziyaretler düzenlemekteyiz. Çünkü buralarda görev yapan öğretmen arkadaşlarımızın yalnız olmadıklarını, bizim her zaman yanlarında olduğumuzu bilmeleri gerekmektedir. Özellikle genç öğretmenlerin görev aldığı bu gibi yerlerde çalışma dinamizminin daha yüksek bir seviyede olduğunu görmek ayrıca bizi mutlu ediyor. 

Onların bu çabalarına katkı sağlamak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve karşılaşabilecekleri her türlü problemde çözüm üretmek te bizim görevimizdir” dedi. 

İl Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ayrıca ilçede yapılan yeni okulların faaliyete geçmesi ile birlikte derslik başına düşen öğrenci sayısında gözle görülür bir düşüş yaşanacağını ve bunun eğitim kalitesini daha da yükselteceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.