ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Kariyer Günleri Programında Öğrenciler ile Bir araya Geldi

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Kariyer Günleri Programında Öğrenciler ile Bir araya Geldi

 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ Televizyon Programında Öğrencilerle Buluştu

 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ katıldığı televizyon programında kız çocuklarının mutlaka okutulması gerektiğine dikkat çekerek ilimizde düzenlenen yetiştirme ve destekleme kurslarının da her geçen gün daha iyiye gittiğini söyledi. BAĞLITAŞ, İkili öğretimden normal öğretime geçmek ve sınıfların öğrenci sayılarını aşağı çekmenin Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirterek birilerinin ifade ettiği gibi Elazığ’ın TEOG ve üniversite sınavlarındaki başarı sıralamasında son sıralarda değil Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi. 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ İletişim Lisesi stüdyosunda çekimleri gerçekleştirilen ‘Kariyer Yolunda’ televizyon programına katıldı. Necip Güngör Kısaparmak Anadolu İletişim Meslek Lisesinde çekimleri gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Gazeteci-Yazar Bedrettin Keleştimur’un yaptığı programda İl Müdürü BAĞLITAŞ öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. 

Programa Kaya Karakaya Fen Lisesi, Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Koloğlu Anadolu Lisesi, Ahmet Kabaklı Anadolu lisesi, Elazığ Anadolu Lisesi, Metin Koloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenci ve öğretmenler katıldı. 

Kız Çocukları Mutlaka Okutulmalı 

Devletimizin son yıllarda kız çocuklarının okula devamıyla ilgili önemli kampanyalar ve çalışmalar yaptığına dikkat çeken BAĞLITAŞ, kız çocuklarının kendi ayakları üzerinde durabilecek duruma gelebilmeleri için iyi bir eğitim almaları gerektiğini dile getirdi. Son 15 yılda bu konuda önemli mesafeler alınmış olmakla birlikte az da olsa halen bazı bölgelerde kız çocuklarının eğitimine gerekli önemin verilmeyişine şahit olduklarını dile getiren BAĞLITAŞ bundan büyük üzüntü duyduklarını, asıl okutulmaları gerekenlerin öncelikle kız çocukları olduğunun altını çizdi. 

İlimizde 34 Bin Öğrenci Kurslara Katılıyor 

Yetiştirme ve destekleme kurslarına katılımın ilimizde yeterli ve istenilen düzeyde olup olmadığıyla ilgili soru üzerine Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ; geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 22 bin civarında öğrencinin yetiştirme ve destekleme kurslarına katıldığını bu yıl ise merkez ve ilçelerde toplam 34 bin civarında öğrencinin kurslara devam ettiğini söyledi. Dershanelerin tamamen kapandığına dikkat çeken BAĞLITAŞ, mükemmellikte sınırın olmadığını, destekleme ve yetiştirme kurslarının her geçen gün iyiye doğru gittiğini ancak bunun daha iyi seviyeye getirilmesi gerektiğine inandığını söyledi. 

Hedefimiz Normal Öğretime Geçmek 

İkili öğretimden normal öğretime geçmek ve sınıfların öğrenci sayılarını aşağı çekmenin Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünün hedefleri arasında yer aldığını belirten Müdür BAĞLITAŞ, eğitimde bazı kişilerin ifade ettiği gibi Elazığ’ın son sıralarda yer almadığını aksine Elazığ’ın eğitimsel başarıda TEOG olsun, YGS olsun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi.

17-03-201617-03-201617-03-201617-03-201617-03-201617-03-2016

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.