ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 10 Kasım Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 76. yıl dönümünde onu bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz. 
Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 10 Kasım Anma Mesajı

            Tüm insanlığa rehber olan kurtuluş mücadelesi destanımız, aziz milletimizin, yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali olarak, tarihteki şanlı yerini almıştır. Dünyanın en güzel coğrafyasında, çağdaş, hür ve medeni bir toplum olarak Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet varlığı ve birliği inanç ve ülküsüyle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Anadolu’da başlatılan kurtuluş savaşı destanı, her Türk vatandaşının övünç kaynağı ve en öncelikli rehberidir.

  

Mustafa KemalAtatürk, tüm yaşamını ulusumuzun bağımsızlığına adamış, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak bizlere cumhuriyeti armağan etmiş, yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir liderdir. Büyük devlet adamı ve komutanın aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, kurduğu ve bizlere emanet ettiğiTürkiye Cumhuriyeti´ni, cumhuriyetin değerlerini korumak, kollamak, gözetmek ve yeni nesillere aktararak yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğu olacaktır.

  

    Bu duygu ve düşüncelerle, 76 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

Ahmet BAĞLITAŞ

Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.