ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. BAĞLITAŞ Mesajında; 

"Ulusal Bayramlarımız, tarihe not düşülmüş, ülkemiz, insanımız, geleceğimiz için dönüm noktası olmuş çok önemli değerlerimizdir.19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin tüm onur ve asaleti ile tarih sahnesinde yeni bir başlangıç yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık mücadelesini başlattığı bu günlerden biridir. 

Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlar karşısında, istiklal mücadelesini başlatmak amacıyla yola çıkarken, sahip olduğu bilgi ve kültürel birikimden, milletimizin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden, hür ve müstakil yaşama kararlılığından güç almıştır. Yaşanan mücadeleler sonucunda, Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış ve millet egemenliğine dayanan, modern ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. 

Yarın ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak olan sizler; bilime, sanata, spora, ekonomiye ve ülke yönetimine yön vereceksiniz. Şüphesiz, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, ülkemiz aynı oranda gelişecek ve güçlenecektir. 

19 Mayıs 1919 tarihi ile başlayan istiklal mücadelesinin başarıya ulaşmasındaki en büyük pay,  milletimizin birlik ve beraberliğinin ulaştığı yüksek noktadır. Tarihin en zor dönemlerinde bile birlik ve beraberliğinden taviz vermeyen büyük milletimiz, yaşadığı büyük acılar ve felaketler karşısında da hep bir ve beraber olmuş, acıları ve felaketleri tek yumruk, tek yürek olarak yenmeyi bilmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nızı bir kez daha kutluyor, bizlere bu cennet vatanı bırakan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum"

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.