ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ´ın Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

Büyük emek verdiğimiz, oldukça yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Birçoğunuzun belki de ilk kez okul iklimi ile tanıştığı, büyük bir kısmının da çoktan çıkmış olduğu bu uzun ve meşakkatli yolu bu yıl da başarılarla bitirmenin gururunu yaşıyoruz. 

Bugün bir eğitim öğretim yılı boyunca üreten, emek veren ve çalışan örgün ve yaygın eğitimdeki 127.650 öğrencimiz ile 8.500 öğretmenimiz ve 460 okulumuz bugün itibariyle sorunsuz bir şekilde tatile girmiş, örgün öğretim kurumlarımızda eğitim gören 116.650 öğrencimiz karne sevinci yaşamıştır.  

Yarınlarımız Olan Sevgili Öğrencilerimiz,

Her gün büyük bir özveri ile hazırlanıp geldiğiniz, belki de ebeveynlerinizden çok vakit geçirdiğiniz okul hayatınızda bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. Çünkü gelecek sizlerin umutlarında… 

Şimdi önünüzde uzun bir tatil süreci var. Sizden isteğim bu süreci sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek kendinizi köreltmeyiniz. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirebilirsiniz. 

Bu surette vatana faydalı birer birey olma yolunda çok önemli adımlar atmış olursunuz; keza, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır, sözünü ilham alırsak sizlerin de yapması gereken en önemli şey iyi ve başarılı bir öğrenci olmaktır!   

İyi yetişmiş, nitelikli ve çok yönlü bugünün çocukları olarak sizlerin, yarının büyükleri olarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağına inancım sonsuzdur.  

Değerli Anne ve Babalar, 

Karnelerde yer alan notlar hangi düzeyde olursa olsun, çocuklarınızın düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebiliriz. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek, duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, 

Eğitim camiamız içerisinde en büyük pay ve başarı size aittir. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Bu kutsal meslekte yarınlarımız için döktüğünüz her damla ter, ülkemizin geleceği için sarsılmaz, yıkılmaz bir binanın çimentosu hükmündedir. Bu binayı yükseltecek olan da sizin azim ve şevkinizdir.  

Sizleri, yüksek sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle tebrik ediyorum.

 

Bu vesileyle, ilimiz eğitimi için her türlü desteği veren başta Valimiz Sayın Murat ZORLUOĞLU olmak üzere il, ilçe milli eğitim müdürlükleri yönetici ve personeline, okullardaki tüm yönetici ve öğretmenlerimize, en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, velilerimize teşekkür ediyor; çocuklarımızın tatili sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini temenni ediyorum.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.