ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Arduino Uygulamaları Kursunu Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Arduino Uygulamaları Kursunu Ziyaret Etti.

 

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği çağımızda ülkelerin gelişmişlik düzeyleri de artık teknoloji üretmeleri ile ölçülüyor. Ülkemizin hızla gelişen bilişim teknolojilerinde hak ettiği yeri alabilmesi için öğrencilerimizin ve onları yetiştiren öğretmenlerimizin de bu alanda gerekli yeterliliğe ulaşabilmeleri için hem Bakanlığımızın hem de Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışmaları hızlanarak devam ediyor. 

Bu alanda öncelikle öğretmenlerimizi yetiştirebilmek, programlama ve kodlama becerilerini arttırabilmek amacıyla Müdürlüğümüzce Arduino Uygulamaları Kursu açıldı. 

Balakgazi Anadolu Lisesinde açılan kurslara öğretmen ve öğrencilerimiz katılabilecekler. Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK bugün açılan kursa Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü Ferhat EMRE ile birlikte bir ziyarette bulunarak eğitimleri yerinde izledi. 

Müdür GÜRTÜRK; 

"Hızla büyüyen ve gelişen ülkemizin teknolojiden uzak ve bi haber olması düşünülemez. Bugün kendi yerli savunma sanayisini kurmak üzere büyük adımlar atan, kendi helikopterini, tankını, İHA ve SİHA’sını üreten, yerli otomobil için büyük ve önemli bir adım atan ülkemizde bilgisayar teknolojilerinin, yerli yazılımların  önemi daha da artmıştır. 

Biz, çocuklarımız büyürken bu teknolojilerden uzak kalmalarını istemiyoruz. Türkiye her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini yetiştirmeli, eğitmeli ve yerli ve milli yazılımlarını ve teknolojisini üretebilmelidir. Bunun yolu eğitimden ve eğitilmiş genç bir nüfustan geçiyor. 

Bu nedenle üzerimize düşen görevi yapmak üzere bizlerde Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürlüğümüzün katkılarıyla öğretmen ve öğrencilerimiz için yazılım, programlama ve kodlama eğitimlerimizi Arduino kursumuz ile başlattık. 

Bu kurslarda öğretmen ve öğrencilerimize temel elektronik, kodlama ve robotik becerileri kazandırılması yönünde çalışmalarımız olacak. 

Açıkça görüyoruz ki kendimiz üretmediğimiz sürece başkalarının ürettiklerine mahkum kalacağız. Başkalarına mahkum kalmamak için bizim kendimizi geliştirerek, kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerekiyor. 

Kodlama derslerimiz artık okullarımızda da öğrencilerimize verilmeye başlamış olup, Bakanlığımızın da bu konuda çok ciddi çalışmaları olduğunu biliyoruz. 

Ben eğitimlere katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Temennimiz bu katılımın daha da artması ve geleceğin okur-yazarlığı olarak kabul edilen kodlamanın önemini herkesin daha iyi kavramasıdır.” dedi.


25-06-201825-06-201825-06-2018

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.