ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Erasmus Projesi Kapsamında İlimize Gelen Yabancı Konukları Ağırladı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk Erasmus Projesi Kapsamında İlimize Gelen Yabancı Konukları Ağırladı.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk; Erasmus Projesi kapsamında Bulgaristan, Makedonya, Portekiz, Romanya'dan ülkemize gelen eğitimcileri makamında ağırladı.

01 Eylül 2019 tarihinde başlayan ve 31 Eylül 2021' de bitecek olan "Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" projesi için koordinatör ülke olarak Türkiye; koordinatör okul olarak Elazığ Yakup Şevki Paşa İlkokulu seçilmişti

Proje kapsamında farklı ülkelerden ilimize gelen öğretmenler İl Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ü ziyaret ederek Elazığ ile ilgili izlenimlerini paylaştılar. Elazığ'da çok sıcak karşılandıklarını ifade eden yabancı misafirler, türk konukseverliğini daha önce duyduklarını ancak ilk defa yaşama fırsatı bulduklarını söylediler.

Kendi eğitim sistemleri hakkında Müdür GÜRTÜRK'ü bilgilendiren konuklar, eğitim sistemleri arasındaki farklılıklar hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK'te yabancı konuklara ilimize geldikleri için teşekkür ederek;

"Erasmus projeleri kültürel bilgi akışının sağlanmasında ve bazı ön yargıların ortadan kalkmasında önemli rol oynamaktadır. Ülkemizden Avrupa'ya giden öğretmenlerimiz hem yeni kültürlerle hem de farklı eğitim sistemleri ile tanışarak yeni fikirler, yeni bakış açıları kazanabilmektedir. Dışardan ülkemize gelen misafirlerimiz de sahip oldukları ön yargıları buraları gezince, insanımızı tanıyınca bir kenara bırakmaktadırlar.

İnsanımızın ve ülkemizin konuklarımıza doğru anlatılması ve tanıtılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Meslektaşlarımızın farklı fikirler edinmeleri ve bilgi ve birikimlerini karşılıklı olarak paylaşmaları adına önemli bir fırsat olan bu türlü projeleri de her zaman desteklemeye devam edeceğiz dedi. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

27-11-201927-11-201927-11-201927-11-201927-11-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.