ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

 

Vefatının 80. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk´ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Atatürk, tarihimizin çok kritik bir döneminde müstesna liderliği ve askeri dehasıyla milletimize güvenerek İstiklal Mücadelesini başlatmış işgalcileri kovarak büyük bir zafer kazanılmasını sağlamıştır. 

Tarihin yetiştirdiği en büyük dehalardan biri olan ATATÜRK’ün; vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerine hâkim oluşu, milli ve insani değerlere verdiği önem ve düşüncelerindeki evrensel boyut O’nu milletimizin yetiştirdiği en önemli liderlerinden biri yapmıştır. 

Bu milletin ortak değerlerinden olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman silah arkadaşları verdikleri mücadele ile genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşlarını atmış ve bu coğrafyanın kaderine yeniden yön vererek eşsiz bir destanin mimarları olmuşlardır. 

    Bu duygu ve düşüncelerle, 80 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.


Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.