ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'ün 15 Temmuz Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk'ün 15 Temmuz Mesajı

Gecenin karanlığından geleceğin aydınlığına uzanan o en uzun gecede, bir milletin kaderinin yeniden yazıldığı 15 Temmuz, aziz milletimizin yeniden doğuşunu simgeleyen milli bir güne dönüşmüştür. 

Asırlardan beri süre gelen bir oyunun son sahnesinin perdelendiği, yarınlarımızı karartmaya, umutlarımızı yok etmeye çalışan bir avuç hainin başlattığı çirkin kalkışma, milletimizin tek yumruk olmasıyla birlikte yerle yeksan edilmiştir.

Ülkemizi parçalamayı göze almış eli kanlı teröristler, ellerine verilen senaryoyu sahnelerken hem kendileri hem de senaryo sahipleri Aziz Milletimizin yüreğindeki iman gücünü, inancını, memleketine olan sevdasını hesaplamamışlardı. 

15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin sarsılmaz bütünlüğünü hedef alan bu hain kalkışmanın karşısında yer alan, göğüslerini siper eden, bu uğurda şehit düşen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. 

Sevgili Gençler; 

Tarihimizin en kanlı, en haince terör kalkışmalarından biri olan ve asker üniforması arkasına saklanmış hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Darbe girişiminin sonucunda yüzlerce şehidimiz ve  yaralımız olmuştur.

Bu hain darbe girişimin gerçekleştirenler milletimizin vatan sevgisini, cesaretini, ruhumuza işleyen bağımsızlık iradesini, imanımızdan kaynaklanan şehitlik sevdasını hesap edememişlerdi.  

"Vatan sevdadır, vatan müebbettir bize, vatan namustur arş-ı ala üzre; tankın topun, merminin, siperin hükmü geçmez aşk-ı vatan sinemize!" inancıyla hareket edebileceğimizi düşünemeyen hainler "Kıblesi Kâbe, Aşkı Vatan" olan bu milletin fertlerini hesaba katmamışlardı.

Gözünü bile kırpmadan ülkesi için Öl! emrini yerine getiren kahraman Ömer Halisdemir' ler, ölüme diş geçiren isimsiz yüzlerce kahraman darbeye kalkışan hainlere milletin darbesinin daha acı ve daha yıkıcı olduğunu bir kez daha gösterdiler. 

Türkiye 15 Temmuz'da ve sonrasında dostunu, düşmanını, yanında olanı, karşısında olanı özellikle pusuda bekleyenleri büyük ölçüde görmüş ve tanımıştır. O gece destan yazan milletimize ne söylesek ne yapsak minnetimizi ifade edemeyiz.

Çanakkale'nin, Dumlupınar'ın sayısız kahramanlıkların hikâyeleriyle büyüyen çocuklarımız, 15 Temmuz'da kendi destanlarını yazdılar. Türkiye bağımsızlığın, onurun, kanı ve canı pahasına mücadelenin ne olduğunu bilen; bunu bizzat yaşayan bir nesle daha kavuştu.

Sevgili Gençler;

15 Temmuz'un kahramanları arasına isimlerini altın harflerle yazdıran Elazığlı polis memurları Mehmet Şevket Uzun, Hüseyin Göral, Eyyüp Oğuz, Faruk Demir ve Mühendis Cuma Dağ başta olmak üzere, bu hain kalkışmanın karşısında durarak şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet dilerken, yaralanan tüm gazilerimize de eğitim camiası ve milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. 

İsimleri ve yaşamları hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek olan bu kahramanlar milletimizin kalbinde ve zihninde her daim yaşamaya devam edecektir.

Allah ülkemize ve milletimize kasteden hainlere bir daha fırsat vermesin. 

Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.