ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

        Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

        Müdür GÜRTÜRK "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla yayımladığı mesajında, ülkeyi ileriye götürecek olan gençliğe, her türlü destek ve güvenceyi sunmanın, onların en iyi şekilde yetişmesine katkı sağlamanın, eğitim camiasının en büyük önceliklerinden olduğunu vurguladı. Müdür GÜRTÜRK;

     "Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla birlikte aziz milletin umutları canlanmış ve kendi kaderini yeniden tayin edeceği İstiklal Mücadelesi başlatılmıştır. Samsun'da atılan tarihi adımın heyecanı, dalga dalga Anadolu'ya yayılarak bu sayede, vatanın işgalden kurtarılması için azimli ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır. 

          İstiklal Mücadelesi adı altında başlatılan bu eşsiz girişim, Büyük Zafer'le taçlandırılmış ve bu kesin zafer neticesinde bağımsız Türkiye'nin, Cumhuriyetin temelleri atılmıştır. Bu bakımdan, 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir milat olmuş, milli hafızamızda önemli bir yer edinmiştir.

         19 Mayıs 1919'da canlanan milli ruh, bizlere ilham olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Türkiye, kuruluş felsefesinden, hâkimiyet-i milliye ilkesinden, milli iradeden, milletinden aldığı güçle, kazanımlarını artırmakta, birlik ve bütünlük içinde güçlü ülke olma yolundaki serüvenini sürdürmektedir.

        Sevgili Gençler;

        Bugün millet olarak başlattığımız kurtuluş mücadelesinin, yaktığımız bağımsızlık meş'alesinin 100. Yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet olarak 100 yıl önce yaktığımız bu ateş, bugün onurlu duruşumuz sayesinde bir asır sonrasına bizleri taşımış, küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti aziz şehitlerimizin kahramanca mücadelesi sonucunda geleceği şekillendirecek olan siz gençlerimize emanet edilmiştir.

       Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.