ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

"Aziz milletimizin; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle verdiği topyekûn onurlu mücadelenin eseri ve tarihimizin en şanlı zaferlerinden biri olarak, 30 Ağustos 1922'de kazanılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 98. yıl dönümünü yine gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

 Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi 'Büyük Taarruz' ve 'Başkomutanlık Meydan Muharebesi' ile zirveye ulaşmıştır. Türk Milleti öz vatanında esaret altında yaşamayı reddederek, verdiği muazzam mücadele neticesinde 30 Ağustos'ta destansı bir zafere daha imza atmıştır.

            30 Ağustos'ta kazanılan zafer milletimizin içinde bulunduğu şartlar ne olursa olsun asla pes etmeyeceğinin, başka ülkelerin müstemlekesi altında yaşamayı asla kabul etmeyeceğinin, kanıyla suladığı toprakları canı pahasına koruyacağının göstergesidir.  

Türk Milleti kazanılan bu zafer ile tüm dünyaya, insanca yaşamanın ancak hür, bağımsız ve egemen bir devlet olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini vermiş ve bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bugün, şehitlerimizin kanı ile sulanan bu vatanın her karış toprağında, her damla suyunda hala hak iddia etmeye çalışanlar 30 Ağustos'u asla unutmamalıdır. Bilinmelidir ki 98 yıl önce başlarına gelen, bugün misliyle aziz milletimizin kahraman evlatları tarafından kendilerine de yaşatılacaktır.

Bu duygularla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum." 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.