ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum. 

İlimizde bu yıl 433 okulda 125 bin Öğrenci ve 8.700 Öğretmen ile yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlıyoruz. Pazartesi günü itibari ile okullarına başlayan öğrencilerimiz ders kitaplarını teslim alarak sorunsuz bir şekilde yeni eğitim öğretim yılına başlamışlardır. 

Okullarımızın sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde yaz tatili süresince koşar adımlarla çalışan değerli okul müdürü ve yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. 

Eğitim; yeni kuşakların toplum yaşayışında yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışlar elde etmelerini ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan, doğumdan ölüme kadar devam eden vazgeçilmez bir süreçtir. Bu nedenle eğitimciler olarak amacımız bilgiyi üreten, paylaşan ve yeni anlayışlar geliştiren bir gençlik yetiştirmektir. 

Okuyan, okuduğunu yorumlayan, akleden, sorgulayan, etrafında olup bitenleri akıl süzgecinden geçirebilen, milli ve manevi değerlere bağlı vicdanlı çocuklar yetiştirmek de eğitimin amaçlarından ve biz öğretmenlerin de görevlerindendir. 

Bizler okumak için hiç kimsenin sahip olmadığı büyük bir motivasyona sahibiz. Yüce  dinimiz İslam’ın ilk emri “Oku” olmuş, devamında okumanın ve eğitimin önemine defalarca vurgu yapılarak “Sakın cahillerden Olma”, “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” denilerek bilginin ve okumanın önemine defalarca değinilmiştir. 

Millet olarak üzerinde yaşadığımız coğrafyadaki etkinliğimiz ve dünya ülkeleri arasındaki rekabet gücümüz ancak nitelikli ve kaliteli bir eğitimle mümkün olacaktır. 

Göreve geldiği ilk günden bugüne bizimle yaptığı her toplantıda atacağımız her doğru adımda yanımızda olacağını beyan eden, çalışmalarımızda her türlü desteği sağlayan Sayın Valimize de bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 

Sizlerin desteği ile İnşallah bu kadim şehrin geçmişten aldığı tarihi ve kültürel mirası daha da zenginleştirerek sonraki nesillere bırakmayı kendine görev sayacaktır. 

Değerli meslektaşlarım; 

Önceliğimiz Başarılı İnsan, İyi İnsan ve İyi Vatandaş Yetiştirmek Olmalıdır.

Geçmiş  yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız yüreği insan sevgisi ile dolu, milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı insan, iyi insan, iyi vatandaş olarak yetiştirmektir. 

15 Temmuz’un karanlığından aydınlığa çıkmamızdaki en büyük etkenlerden biri de sizin bu amaca ulaşmış olmanızdır. 

Bu milletin tarihi boyunca iç ve dış birçok düşmanla yüz yüze gelmiştir. Ancak içimizden çıkan hainlerin bu milletin evlatlarına yaşattığı 15 Temmuz gecesi tarihimize karanlık bir leke olarak yazılmış, sizlerin yetiştirdiği gençlerin inancı ve cesareti sayesinde ise bu hainler hak ettikleri muameleyi ve hezimeti en ağır şekilde yaşamışlardır. 

Kıymetli Veliler; 

Zamanın Nesnesi Değil, Öznesi Olan Bir Gençlik Geleceği İnşaa Edebilir.

Ailelerin, toplumların, ülkelerin, cemiyet ve milletlerin geleceği, yetiştirecekleri yetenekli ve sorumluluk sahibi gençlerin varlığına bağlıdır. Zamanın nesnesi değil, öznesi olan bir gençlik, geleceği inşa edebilir. Hayâ ve edebi kuşanmış, farklı bakabilen, sorgulayan, analiz eden, ufku yaşadığı coğrafyanın dışına taşan bir gençlik, toplumun öncüsü olabilir. Geleceğe yürümek, ancak yetişkinlerin tecrübesi ile gençlerin heyecan ve aksiyonunun buluşturulmasıyla mümkündür. Sizlerden isteğimiz tecrübelerinizi çocuklarımıza aktarmanız, eğitim hayatları boyunca onların yanında olmanızdır.

 

Sevgili Öğrenciler; 

Sizler Geleceğin Anahtarısınız. 

Sizler geleceğin anahtarısınız. Gelecek sizin düşüncelerinizle, fikirlerinizle şekillenecektir. Bu nedenle dünyayı yorumlama ve algılayışınız, sayılar üzerinden değil, değerler üzerinden olmalıdır. 

Be değerlere bağlılığınızı 15 Temmuz gecesi şehit düşen 249 vatan evladının içinde yer alan arkadaşlarınız gösterdi. Bu ülkenin asıl sahipleri olduğunuzu asla unutmayın. Sizlerin vatan, millet ve bayrak sevginiz eğitim hayatınızda elde ettiğiniz başarılarla daha bir anlam kazanacaktır. 

Sizlerden tek isteğimiz çalışmanız, okumanız, araştırmanız ve size sunduğumuz imkanları en iyi şekilde kullanmanızdır. Bu ülkenin en değerli hazinesi olduğunuzu bir an bile aklınızdan çıkarmayınız. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. 

Feyzi GÜRTÜRK 

Elazığ Milli Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.