ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Öğretmenler Günü Mesajı

 

Öğretmenlik tarifi zor, ancak yaşayarak öğrenilebilecek ve anlatılabilecek meslek guruplarından biridir. Bizler öğretmeniz. Bizler çocuklarımıza ilmin kapısını aralayan, anne ve baba şefkatini dokunuşlarımızla onların temiz ve saf yüreklerine hissettiren tarihin en eski ve en kutsal mesleğinin mensuplarıyız. 

Bizler mayasında kıskançlık olmayan, öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyan tek mesleğin sahipleriyiz. 

Bizler, ışığıyla etrafını aydınlatmaya çalışırken, eriyen bir mum gibi cefa çeken, ancak çocuklarımızın güneş gibi parıldayan gözlerinde mutluluğu bulan öğretmenleriz.  

Mesleğimizin temelini oluşturan eğitim ve öğretim konusu, doğrudan iyi, ahlaklı ve erdemli insan ve iyi vatandaş yetiştirmekle ilgili olup, toplumun şekillenmesinde birinci derecede rol oynamaktadır. Öğretmenler; verdikleri kaliteli eğitimle, yetiştirdikleri bireylerde vatan ve millet sevgisi, fedakârlık, düzen, disiplin ve özgüven duygularının gelişmesini hızla sağlayıp; başarının hangi safhalardan sonra geleceğini öğretirler. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün; “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözüyle çizdiği hedefler doğrultusunda yürüttüğünüz çalışmalarınızı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, irade, özveri ve kararlılıkla sürdüreceğinize olan inancımız tamdır.  

Biz biliyoruz ki; öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal ve bir hizmet mesleğidir. Sizler idealist, çalışkan ve fedakâr bir şekilde çalıştıkça aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir. 

Elbette bugün değerli öğretmenlerimizin hatırlandığı, onların sorunlarının ve problemlerinin gündeme alındığı, ebediyete intikal eden öğretmenlerimizin hayırla yad edildiği sembolik bir gündür. Öğretmenlerimize olan sevgiyi ve saygıyı yılın bir gününe sığdırmak  mümkün değildir.  Yılın 365 günü fikren ve kalben birlikte olduğumuz değerli öğretmenlerimiz; unutmayınız ki sizlerin çocuklarımızın yüreğine ektiği sevgi tohumlarını ve onların dimağlarında bıraktığınız izi başka hiçbir meslek gurubu bırakamaz. 

Hazreti Peygamberin “İlim Çin’de bile olsa gidip bulunuz”,  Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATRÜRK’ün “Öğretmenler! Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır” sözleri başka hiçbir meslek gurubuna verilmeyen bir onurun payeleridir.  

Hepimizin hayatında iz bırakan, çocuklarımızı, dolayısıyla geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin bu özel gününde,  eli öpülesi bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ömrünü bu mesleğe vermiş olup, Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olan meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet dilerim.

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.