ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

Bugün yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın sevincini ve mutluluğunu aynı anda yaşıyoruz. İlk kez okulla tanışacak olan öğrencilerimiz ve tatillerinin keyfini çıkararak tekrar okullarına dönecek olan çocuklarımız okul ve öğretmenleriyle bir kez daha bir araya gelecekler. 

Eğitim; yeni kuşakların toplum içinde yerlerini alabilmesi için gereken bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerini ve kişiliklerini geliştirmelerini sağlayan, hayat boyu devam eden vazgeçilmez bir süreçtir. 

Eğitim; bir ülkede en hayati sistem, muasır medeniyet yolunu inşa eden, toplumun harcını karan en önemli unsurdur. Bu sebeple ülkemizin gelişmesi, kültür mirasını koruyup yükselterek istikbale taşıması eğitimdeki başarımızla doğru orantılıdır. Doğru, erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmek, eğitimin en temel sorumluluğudur. 

Mesleğinizin asıl amacı, yeni nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamaktır. Günümüzde artık çocuklarımıza bilgiye nasıl ulaşacaklarından ziyade, doğru bilgiye nasıl ulaşacaklarını anlatmak önemlidir.  

Değerli Meslektaşlarım; 

           Evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, düşünen ve düşündüğünü sorgulayan, bilgiyi üretebilen, ülkesini geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi ve milletimizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, öğretmenlerimize düşmektedir. Bu kutsal mesleğe gönül veren değerli öğretmenlerimizin fedakârlık yaparak çalışacaklarına olan güvenimiz sonsuzdur.   

            Değerli Veliler;  

Çocuklarınız için okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız bizler için çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarının artmasını sağlayacaktır.  

          Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızı sizlere sunma çabası içindeyiz. 

Sevgili Öğrenciler;  

Sizler geleceğimizin teminatı olan en değerli varlıklarımızsınız. Ülkemizi yarınlara taşıyacak, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye’nin temel taşlarını atacak olan sevgili yavrularımızsınız. Şunu unutmayın ki, sizler bu ülkenin mirasçıları değil asıl sahiplerisiniz.  

Sizleri yarınlara hazırlamak, çağın gerektirdiği bilgi donanımı ile donatıp geleceğe güvenle bakmanızı sağlamak biz eğitimcilerin asli görevidir.  

Sizlerin daha sağlıklı ve güvenli eğitim ortamlarında, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmanız için imkanlarımızı seferber ederken, sizden tek isteğimiz çalışmanız, okumanız, araştırmanız ve size sunduğumuz imkanları en uç noktasına kadar kullanmanızdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.