ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Yıl Sonu ve Karne Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün Yıl Sonu ve Karne Mesajı

 

2017-2018 eğitim öğretim yılının bu son gününde sizlerle birlikte olmaktan ve karne heyecanınızı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 

Bugün 8.500 Öğretmenimiz, 484 eğitim kurumumuzda öğrenim gören 128 bin öğrencimiz karnelerini alarak uzun bir tatile girmiş olacaklar. Uzun ve verimli geçen bir eğitim öğretim sezonunun ardından tatili hak eden anaokulundan liseye kadar tüm öğrenci kardeşlerimi ve çocuklarımızı kutluyorum. 

Eğitim öğretim yılının bu son gününde öğrencilerimizle birlikte tüm anne ve babalarımızın da tatlı bir telaş içerisinde olduklarını biliyor, tüm velilerimize de bize ve okullarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. 

Asıl ve önemli teşekkürümüzü de eğitim öğretim sezonunun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasında emeği geçen bütün yönetici arkadaşlarıma ve eğitimin temel taşı olan değerli öğretmenlerimize yapmak istiyorum. 

Sevgili Öğrenciler; 

Sizler varlığımızın sebebi, yarınlarımızsınız. Hepiniz bizler ve aileleriniz için birer mücevhersiniz. Öğretmenlerimiz bir eğitim yılı boyunca sizleri nakış nakış işleyerek sahip olduğunuz cevheri ortaya çıkarmak için ellerinden gelen gayreti sarfettiler. 

Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Karne heyecanını yaşadığınız bu günde başarılı olanlarınız olacağı gibi beklediği notu alamayanlar da olacaktır. Aldığınız kötü notları değiştirmek, kendinizi geliştirmek ve eksikliklerinizi gidermek tamamen sizin elinizdedir ve bu tatil bunun için büyük bir fırsattır.  

Elbette tatiller dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir.  

Tatilinizi dinlenerek, kitap okuyarak, seyahat ederek, yeni yerler, yeni insanlar tanıyarak, eğlenerek, spor yaparak ve ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. 

Değerli Veliler; 

Çocuklarımızın karnelerindeki hiçbir not onlara olan sevgimizin ve güvenimizin ölçüsü olamaz. Çocuklarımızın aldığı notlar sadece onların değil, aileler olarak bizim de çocuklarımıza gösterdiğimiz ilginin birer ibaresidir. Bu nedenle çocuklarımızı aldıkları notlarla asla değerlendirip, onların gururunu kırıcı, özgüvenlerini zedeleyici davranış, tutum ve sözler içinde asla olmayınız. 

Unutmayınız ki küçük müdahaleler ve doğru yönlendirmelerle çocuklarımızın kötü olan notlarını düzeltmek hiç de zor olmayacaktır. 

Kıymetli Meslektaşlarım; 

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.  

Bizlere emanet edilen her çocuk bizim de çocuğumuz evladımızdır. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz sevgi ve şefkati öğrencilerimize de gösterdiğimiz müddetçe çocuklarımızın başaramayacağı üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. 

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl akademik çalışmalarımızın yanında öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılımlarında da büyük bir ivme ve başarı kazandık. 

Elazığ Her Yerde Okuyor” projemiz ile çocuklarımız 1 Milyon 320 Bin kitap ve 113 Milyon 150 Bin sayfa okuyarak tekrar kitapla tanışmanın mutluluğunu bizlere yaşattılar. 

Sosyal medyada kampanyamız büyük bir ilgi ile karşılanmış, yayın evleri ve hayırseverlerimizin bağışlarıyla müdürlüğümüze ulaşan binlerce kitap okul kütüphanelerimize ve çocuklarımızın yüreklerine ışık olmuştur. 

Bu proje ile birlikte onlarca okulumuz yeni ve modern kütüphanelere kavuşmuş, bu kütüphaneler çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur. 

Bu yıl 1. Düzenlediğimiz Robot yarışması ile ilk kez öğrencilerimiz arasında bir robot yarışması düzenlenmiş, çocuklarımızın birbirinden değerli projeleri geleceğe olan inancımızı ve güvenimizi arttırmıştır. 

Lise öğrencilerimizin oluşturduğu tiyatro kulüpleri ilimizde 1. Tiyatro Festivalini gerçekleştirerek Ramazan ayı boyunca Ahmet Aytar Meydanında vatandaşlarımıza birbirinden güzel oyunları sergilemiş ve halkımızın büyük ilgi ve desteğini görmüşlerdir. 

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan “Genç Beyinler Fikir Meydanında” münazara yarışması ile öğrencilerimiz özgüvenlerini ve ikna kabiliyetlerini bir kez daha ortaya koymuşlardır. 

Geleceğe emin adımlarla yürüyen, her gün daha çok büyüyen ve gelişen Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği; Milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini ve milletini seven, üreten, okuyan, Asım’ın nesli olan çocuklarımızla şekillenecektir. 

Bir kez daha çocuklarımızın güzel ve huzurlu bir tatil geçirmesini dileyerek hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

Feyzi GÜRTÜRK

Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.