ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün YKS Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK´ün YKS Mesajı

 

        30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm gençlerimize başarılar diliyorum. 

Çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek, bundan sonraki hayatlarına yön verecek olan bu önemli sınavın öncesinde, hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz uzun ve zorlu bir maratonu aştılar. Ciddiyetle bu sınava hazırlanan tüm gençlerimize başarılar dilerken, onlara her şart ve koşulda destek veren, yanlarında olan anne ve babalarımıza da teşekkür ediyorum. 

Sevgili Gençler; 

İnsanlar yaşamları boyunca önemli dönemeçlerden geçer, kendi çabaları ve çalışmaları ile kendi hayatlarına yön verirler. Gireceğiniz bu sınav bu önemli dönemeçlerden biri olmasına rağmen, son dönemeç değildir. 

Elbette başarılı olmak, çalışmalarımızın meyvesini toplamak hepimizin hakkıdır. Ancak yaşayabileceğimiz olası aksaklıklar da sizleri asla yıldırmasın. Çünkü bu sınav her yıl tekrarı olan, başarılı olamadığınız takdirde tekrar tekrar girebileceğiniz bir sınavdır. Bu nedenle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na katılacak olan tüm öğrencilerimize bir kez daha başarılar diliyorum. 

Öğrencilerimizin çalışmalarında her zaman yanlarında olan, onlara yol gösteren, rehberlik eden tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimizle birlikte bu heyecanı yaşayan anne babalarımıza da teşekkür ediyorum. 

Değerli Velilerimiz; 

Çocuğumuzun sınavda alacağı sonuç ne olursa olsun, bizim için önemli olan çocuklarımızdır. Sizler çocuklarımızın en zor anlarında sığınacakları limanlarsınız. Hepimizin arzusu ve dileği elbette çocuklarımızın iyi bir üniversite eğitimi alması ve hayatta başarılı bir yol izlemesidir. Anne ve babalar olarak bugüne kadar bu amaç için çocuklarımıza verdiğimiz desteği sınavdan sonra da eksiltmeden vermeye devam edelim.  

Değerli Elazığlı hemşerilerimizden de istirhamım yarın ve Pazar günü sınav saatlerinde mümkün olduğunca şehrimizde sessizlik ortamı sağlayalım. Özellikle korna ve klakson kullanmayarak çocuklarımızın girecekleri bu önemli sınavlarda motivasyonlarını bozmayalım. 

Bir kez daha sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek Allah yardımcıları olsun diyorum.

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.