ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK’ün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor.

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK’ün Okul Ziyaretleri Devam Ediyor.

 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK okul ziyaretleri çerçevesinde bugün İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mezre Ortaokulunda incelemelerde bulundu. 

Müdür GÜRTÜRK sabah ilk olarak İmam Efendi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek  öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Sınıf ortamında öğrencilerle birlikte derse katılan GÜRTÜRK özellikle okullardaki akıllı tahtaların kullanımı ile ilgili idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı EBA’nın öğrencilere tanıtılması ve EBA’ya girişlerin arttırılması konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden GÜRTÜRK; 

Bakanlığımızın oluşturduğu bilişim ağıyla müfredatta bulunan tüm derslerin EBA’ya yüklendiğini ifade eden GÜRTÜRK; 

EBA´da Yok Yok...

“EBA’da yok, yok diyebiliriz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü, konu anlatımı, test, deney ve ders notları EBA’nın içinde mevcut. Bakanlığımızın okullarımıza kurmuş olduğu internete bağlı akıllı tahtalarla çocuklarımız bu içeriklerin hepsinden fazlasıyla yararlanabilir. Çocuklarımız evlerinde de isterlerse bu içeriklerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Velilerimizden isteğimiz çocuklarımızın bilgisayar başında geçirdikleri zamanlarda onları kontrol etmeleri ve bir nimet olan teknolojinin çocuklarımızı esir alan bir illet haline dönüşmesini engellemeleridir. 

Çocuklarımız eğitimi için farklı kaynaklara harcama yapmak yerine, Bakanlığımız tarafından uzman kişilere hazırlatılan EBA’yı kullanmak hem çocuklarımız için daha faydalı olacaktır, hem de velilerimizi maddi külfetten kurtaracaktır” dedi. 

Müdür GÜRTÜRK sınıf ziyaretlerinden sonra İmam Efendi Kız Anadolu Lisesi öğretmenleri ile bir araya gelerek bir süre fikir alışverişinde bulundu. 

GÜRTÜRK’ün ikinci durağı ise Mezre Ortaokulu oldu. Mezre Ortaokulu’nda da sınıfları ziyaret eden Müdür GÜRTÜRK çocuklara kitap okuyup okumadıklarını sordu. TEOG sınavının kaldırılmasıyla birlikte öğrencilerimizin ders dışı zamanlarının arttığını ifade eden GÜRTÜRK; 

Çocuklarımız Artık Çocukluklarını Yaşayacak...

“Artık çocuklarımızı yarış atı gibi bir sınavdan diğerine koşturmayacağız. Çocuklarımızın çocukluklarını yaşamalarını, gezmelerini, arkadaşlarıyla oyunlar oynamalarını, sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katılmalarını istiyoruz. İnşallah yeni sistemle bunu sağlamış olacağız” dedi. 

Müdür GÜRTÜRK son olarak okul öğretmenleri ile bir araya gelerek okulun eğitim durumu ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

07-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.