ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit Kovancılar İlçesini Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit Kovancılar İlçesini Ziyaret Etti.

        Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit bugün Kovancılar ilçesini ziyaret ederek bir dizi inceleme ve temasta bulundu.

        İlk olarak Kovancılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Müdür Yiğit, ilçe müdürü Murat Kaya'dan ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.  Kovancılar ilçesinin Elazığ'ın en büyük ilçesi olduğunu ifade eden Müdür Yiğit; "Öğrenci ve öğretmen potansiyelinin yüksek olduğu Kovancılar ilçesine bugüne kadar çok önemli yatırımlar yapıldı. Kovancılar'ın eğitim alanındaki başarısı ilin genel durumunu da büyük oranda etkiliyor. Bu nedenle hem ilçemizde yapılan çalışmaları yakından görmek, hem de burada yapacağımız inceleme ve gözlemlerle genel durumu yerinde görerek varsa ihtiyaçları tespit etmek istiyoruz" dedi.

       Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit ilçe ve okul ziyaretleriyle birlikte Kovancılar Tuna Anadolu Lisesinde öğrencilerle biraraya geldi. 18 Nisan-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak olan PISA Sınavlarında ilimizi temsil edecek 5 okuldan biri olan Tuna Anadolu Lisesinde öğrencilerimizle sohbet eden Müdür Yiğit:

     "PISA Sınavları uluslararası alanda prestiji olan, eğitim politikalarının belirlenmesinde rol alan önemli bir parametredir. Bu sınavlarda elde edeceğiniz başarı hem il olarak bizim için, hem de ülkemiz için çok önemli. Bugüne kadar hazırlıklarınızı ve çalışmalarınızı yaptınız. Öğretmenlerinizin rehberliğinde bu çalışmaları yürütmeye devam ediyorsunuz. Bizler de sizin başarınız için daima yanınızda olacağız. Bizim için çok değerli olduğunuzu unutmayın. Hep beraber yaptığımız çalışmaları gözden geçirerek bu süreci iyi bir şekilde atlatacağınıza inanıyorum" dedi.

02-03-202202-03-202202-03-202202-03-202202-03-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.