ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Hem ilk kez okulla tanışan hem de okuluna yeniden başlayan sevgili öğrencilerimize, velilerine, arkadaşlarına ve bu onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.

Öncelikle okullarımızın sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde yaz tatili süresince koşar adımlarla çalışan değerli okul müdürü, öğretmen ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Tatil süresince tüm teşkilatımız okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için büyük bir çaba ve gayret sarf etmiştir.

24 Ocak Elazığ depreminin hemen ardından yıkılan okullarımızın yerine yeni yapılan okullar ile güçlendirilmesine başlanan okullarımızdaki çalışmalara hız verilmiştir.

Bu kapsamda 27 okul binası tamamlanmış olup bunların 12'si ilk kez bu yıl öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır.

Ayrıca 28 okulumuzdaki güçlendirme çalışmaları bitirilmiş, riskli olduğu tespit edilen 11 okulumuzda güçlendirme ve yenileme çalışmaları başlatılmış, 32 okulumuz da büyük ve küçük onarımdan geçirilerek eğitime hazır hale getirilmiştir.

Elazığ'da bulunan ve doğalgaz alt yapısı olan tüm okullarımıza doğalgaz bağlantısı sağlanmıştır.

Böylece Sayın Bakanımızın Mart ayı içerisinde ilimize yaptığı ziyarette verdiği eğitim yatırımları müjdesi sonrasında 69 yeni okul yapımı için de teknik çalışmalar müdürlüğümüz ve paydaş kurumlarımız tarafından yapılarak ihale süreçleri başlatılmıştır.

Yaptığımız bu çalışmalarla depremin izi silindiği gibi ilimizdeki eğitim alt yapısı daha güçlü, modern ve güvenli hale getirilmektedir.

            Değerli anne ve babalar;

Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği öncelikli görevimiz olup uzman kurum ve bilirkişi raporlarıyla riskli görülen binalarda yaptığımız yıkım, güçlendirme ve yenileme çalışmaları nedeniyle boşaltılan okulları, yakın okul binalarımızda geçici bir süre misafir edecek, çalışmalarımız tamamlandıktan sonra modern ve güvenli binalarına taşıyarak daha güzel eğitim ortamları oluşturacağız. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği adına bu konuda hepinizden anlayış bekliyoruz.

 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak olan eğitim öğretim yılının ilk gününde çocuklarımız; sıralarında ders kitaplarını, özledikleri arkadaşlarını ve öğretmenlerini hazır bir halde bulacak ve ilk dersin heyecanını yaşayacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilimiz ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.