ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in

Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma mücadelesi içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan tarihi milletimizin ortak değerlerinden biridir.

 

           Sevgili Çocuklar;

 

Sizler bu milletin geleceğisiniz. Ülkemizin aydınlık geleceği sizlerin mimarlığında şekillenecek, ülkemiz sizlerle daha güzel ve daha büyük bir ülke haline dönüşecektir.

 

Sizler bizim varlık sebebimiz, en büyük hazinemizsiniz. Her anne babanın, her bir öğretmenin geleceğe dair umutları ve hayallerisiniz. Kuş sesleri gibi okul bahçelerini kuşatan gülüşleriniz bizim en büyük mutluluğumuzdur.

 

Sizler hayatı anlamlı kılan, bir gülüşüyle karanlıkları aydınlatan, saf ve temiz yüreklerinizle dünyayı güzelleştiren en değerli varlıklarımızsınız.

 

Sizler bizim için değerlisiniz. Seçimleriniz, düşünceleriniz, bakış açılarınız, doğrusu ve yanlışıyla yaptıklarınız biz büyükler için düşündüğünüzden de fazla önemlidir.

 

          23 Nisan birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerden biridir. Bugün bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi kurgulamalı ve bunun üzerinde çalışmalıyız.

 

            Sevgili çocuklar;

 

            Atatürk'ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın.

 

 "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız."

 

           Ülkemizden bir sevgi seli şeklinde yayılan kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın tüm dünyaya hakim olması ümidiyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu güzel ülkeyi yurt kılan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum.

 

Mehmet YİĞİT

Elazığ İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.