ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Aziz milletimizin; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle verdiği onurlu mücadelenin eseri ve tarihimizin en şanlı zaferlerinden biri olarak, 30 Ağustos 1922'de kazanılan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 101. yıl dönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz.

Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul etmeyeceğini göstermiştir.

30 Ağustos, milletimizin kendisine ömür biçen kimi niyetleri kursaklarda bıraktığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açtığı tarihimizin en kritik dönüm noktalarından biridir.

Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt'te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

Büyük Zafer'e ilham veren ruh, inanç ve irade, 101 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimize yön çizmektedir.

Haklı ve onurlu mücadelesiyle, vatan sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa yol göstermiş olan Aziz Milletimiz dayanışmasıyla bütün dünyaya anlamlı bir mesaj vermiştir.

Esarete asla boyun eğmeyen, "Ya İstiklal Ya Ölüm" diyerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden kahraman milletimizin Çanakkale'de can bulan mücadele azmi, büyük taarruzla amacına ulaşmıştır.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını minnetle anıyorum. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyor, Milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.