ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT'in Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kadın, üreten, çoğaltan, sevgi dağıtan, hakkı, hukuku gözeten, adaleti oluşturan koca bir dünyadır. Onun kabul etmediği, çocuklarına aşılamadığı hiçbir düşünce ve davranışın geleceğe ulaşması mümkün değildir.

Kadın topluma yol gösteren rehber, nesil inşa eden bir mimardır. Kadın emeğin, sevginin, şefkatin ve merhametin pusulasıdır. Her kadın saygı duyulması gereken bir kardeş, bir anne veya bir eştir.

Toplumun ve ailenin temeli olan kadınlarımız, insanlık okulunun da ilk öğretmenleridir. Bu okulu sevgi ve hoşgörüyle inşa edip, insanlığın emeği ve merhameti olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Dünyada her şey kadının eseridir." diyerek kadınların değerini vurgulayan en önemli lider olmuş, tüm başarılarının ortağı olarak da kadınları görmüştür.

İslamiyet "Cennet Annelerin Ayakları Altındadır" anlayışıyla kadına hak ettiği değeri verirken, toplumumuzda kadın eşinin yanında bir savaşçı, ailesinin direği, vefalı bir eş ve her şeyden önce evlatlarının saygıdeğer annesi olmuştur.

Genç Türkiye Cumhuriyeti Nene Hatun'un, Şerife Bacı'nın, Kara Fatma'nın, Gördesli Makbule'nin ve nice isimsiz kahraman Türk kadınının omuzlarında yükselmiştir.

Kadınlarımız başta toplumumuzda olmak üzere, tüm dünyada hak ettikleri yeri aldıkları zaman dünyamız daha da güzelleşecek, hayat daha yaşanabilir ve olacaktır.

Bu bağlamda fedakârlıkları ve duyarlıklarıyla bizi güçlü kılan kadınlarımızın, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutluyorum.

 

Mehmet YİĞİT

Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.