ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet YİĞİT'in "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet YİĞİT'in

 

Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Çanakkale Zaferimizin 107. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ederken; Çanakkale destanının bütün kahramanlarını bir kez daha rahmetle anıyorum.

Çanakkale Zaferi, dönemin en modern ordularını dize getiren, "Çanakkale gecilmez" sözüün tarihe nakşeden, sadece millî tarihimizin değil insanlık tarihinin en ihtişamlı kahramanlık destanıdır.

Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal'in kelimeleriyle Çanakkale "bugünümüzü kurtaran, maziye kahramanlığını ve büyüklüğünü iade eden, bu toprakları bize ebedi vatan yapan" zaferin adıdır.

Kahraman askerlerimizin iman ve azmi, milletimizin üstün fedakarlıklarıyla Çanakkale 'de elde edilen eşsiz başarı, İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna da ilham vermiştir.

Çanakkale ruhu; içinde yaşadığımız yüzyılda dahi ülkemizin yaşadığı zorluklar karşısında bu topraklarda ne kadar diri, ne kadar canlı olduğunu her seferinde bir kez daha göstermiştir.

         Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.

Mehmet YİĞİT

Milli Eğitim Müdürü 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.