ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet YİĞİT'in "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet YİĞİT'in

Hürriyet aşkının cesaretle perçinlendiği, bağımsızlık aşkımızın vatan topraklarına güneş gibi doğduğu, kahramanlığımızı tüm dünyaya haykırdığımız yerdir Çanakkale!

Savaşlarda muzafferiyetin  kalabalık ordularla ve teknoloji ile değil de "İman dolu göğüsle" elde edildiğini gök kubbe altında tüm dünyaya gösterdik.

Dünya Savaşı'nın seyrini değiştirerek Kurtuluş Savaşı'nı devasa bir ateşe dönüştüren Çanakkale Zaferi her türlü imkansızlıkla kazanılmıştır. Cephede kahraman Mehmetçiğimiz, cephe gerisinde ise kadınımız, kızımız, yaşlımız bağımsızlık yolunun taşlarını döşemiştir.

Çanakkale sıradan bir cephe değildir; bağımsızlık sevdamızın, millet olma bilincimizin, vatan ve bayrak aşkımız destanlaştığı yerdir.

             Tüm bu duygu ve düşüncelerle istiklal ve istikbalimizin başlangıç noktası olan Çanakkale Zaferi ile bize bu cennet vatanı müjdeleyen başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum 

                                                                                                                                                                                                                                                        Mehmet YİĞİT
 

Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.