ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi GÜRTÜRK'ün Veda Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi GÜRTÜRK'ün Veda Mesajı

Beş yıla yakın bir süredir büyük bir istek, heyecan ve gururla yürüttüğüm görevimden, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in takdir ve tensipleriyle Ankara'da görevlendirilmem sebebiyle ayrılıyorum. 

Memleketime hizmet etmenin; okuduğum, büyüdüğüm, öğretmen olarak görev yaptığım bu güzel şehirde 5 yıl boyunca binlerce güzel anı biriktirmenin, meslektaşlarımla ve öğrencilerimizle yüzlerce güzel başarıya imza atmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren "Asım'ın nesli" gibi milli ve manevi değerlerimize bağlı, ahlaklı ve donanımlı gençler yetiştirmeyi hedeflediğimizi ifade etmiştik.

Elazığ gibi tarihi, kültürü ve köklü eğitim altyapısıyla kadim medeniyetler arasında yer alan bu güzel şehre hizmet etmek, bu aziz şehrin kıymetli evlatlarını ilim ve irfan sahibi bireyler olarak yetiştirmek için meslektaşlarım ve mesai arkadaşlarımla birlikte çaba sarf ederek ter döktük.

İlk günden itibaren hedeflerimizi belirlerken önce iyi insan sonra iyi öğrenci yetiştireceğimizi ifade etmiştik. Gelişen ve büyüyen ülkemizin mimarı olacak olan sevgili yavrularımızı geleceğe hazırlarken onları milli, insani ve ahlaki değerlerle donanmış, geçmişi ve geleceği arasında bağ kurabilen, analiz eden, soran, sorgulayan ve her işlerinde önce vatan ve ülke sevdasını gözeten bireyler olarak yetiştirdik.

Değerli mesai arkadaşlarım ve kıymetli hemşehrilerim,

Şehrimiz 24 Ocak 2020 yılında önce büyük bir deprem felaketi ardından da salgın süreci yaşamasına rağmen bu süreçte eğitim camiası olarak hep birlikte büyük bir dayanışma ve azimle şehrimizin yüz akı olduk. Elazığ eğitim camiası el birliğiyle şehrimizin deprem sürecini de salgın sürecini de hızlı ve sağlıklı bir şekilde atlatmasına büyük katkı sağladı.

Yaptığımız tüm başarılı çalışmalarda ve güzel işlerde bu şehrin aziz insanlarının desteğini gördük. Aldığımız her dua, karşılaştığımız her güler yüz bizim en büyük ödülümüz oldu.

Bize verilen emaneti bihakkın yerine getirerek mesai mefhumu dinlemeden işimizin hakkını yerine getirmeye gayret ettik.  Devletimizin bize emanet ettiği makamı herkes için ulaşılabilir kıldık.

Bugün bize verilen emaneti gönül rahatlığı ile teslim etmenin zamanı gelmiştir. Başta birlikte görev yaptığım mesai arkadaşlarım olmak üzere, tüm okul müdürlerime, öğretmenlerime ve tüm eğitim çalışanı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

   Birlikte çalıştığımız zaman zarfında bize her konuda destek olan, sorunlarımıza çözüm bulup yolumuzu açan, yaptıklarımızı takdir ve taltif eden Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN' a şükranlarımı sunuyorum.

Eğitim yatırımları konusunda bize destek olan Vekillerimize, Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza, İl Özel İdare Genel Sekreterimize ve tüm paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu aziz şehre birlikte hizmet ettiğimiz tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerine, başta eğitim sendikaları olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerine, dernek ve vakıf yönetimlerimize, çalışmalarımızda önümüzü açan destek veren basın mensuplarına ve emanetlerine sahip çıktığımız tüm öğrenci velilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Hizmet etmekten onur duyduğum Aziz Şehrimiz Elazığ'a veda ederken tüm hemşehrilerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç'in dediği gibi;

"Yeryüzünün Öğretmeni Olmak İçin, Gökyüzünün Öğrencisi Olmak Gerekir."

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.