ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet YİĞİT'in Göreve Başlama Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet YİĞİT'in Göreve Başlama Mesajı

Tarihi derinliğiyle, milli ve manevi hasletleriyle, Aziz ismiyle müsemma olan kadim şehrimiz Elazığ'a hizmet edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim.

Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarımı arz ederim.

Ülkemizi nihai hedeflerine ulaştırmak ve dünya liderliğine hazırlamak, Bakanlığımızın "2023 Eğitim Vizyonu" çerçevesinde bilgiyi ve teknolojiyi üreten ve paylaşan, ahlaklı, çalışkan ve başarılı nesiller yetiştirmekle mümkün olacaktır.

Değişen dünya düzenine uyum sağlamak, hayallerimizi hedeflere, hedeflerimizi gerçeğe dönüştürmek adına heyecanla ve umutla başladığımız her yeni günde; tarihimizin, kültürümüzün ve medeniyetimizin aziz şehri Elazığ'ımızı, hep birlikte bir adım daha ileri götürme gayretinde olacağız.

Öğrencilerimizi sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle desteklemek; dezavantajlı öğrencilerimizin ve okullarımızın ihtiyaçlarını ivedilikle karşılamak, tüm okullarımızı aynı üst çıtada buluşturmak en temel görevimizdir.

Tüm imkânlarımızı seferber ederek, eğitim kurumlarımızın işlevselliğini ve verimliliğini arttıracak, en ücra köyümüzde birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla eğitim gören bir öğrencimizin, merkezdeki okullarımızda eğitim gören öğrencilerle aynı nitelikte ve kalitede eğitim almasını sağlamak üzere durmadan ve yorulmadan çalışacağız.

Böylesine önemli ve eşsiz bir kente kurumsal sorumluluğumuzun farkında olarak, bütün mesai arkadaşlarımızla en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilkemiz olarak benimseyeceğiz.

Bu duygularla vazifeme başlarken; görevi devraldığım Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne görevlendirilen İl Milli Eğitim Müdürümüz Feyzi Gürtürk' e, şahsıma gösterilen ilgiden dolayı Elazığ halkına, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                Mehmet YİĞİT

                                                                                   Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.