ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından yürütülmekte olan “Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol” Projesi Video Yarışması sonuçlandı.

Müdürlüğümüz AR-GE birimi tarafından yürütülmekte olan “Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol” Projesi Video Yarışması sonuçlandı.

 

Çocukların teknoloji bağımlılığını engellemek, teknolojik gelişmelere bağlı olarak meydana gelen yenilikler hakkında bilgilendirmek ve teknolojiyi nasıl kullanmaları gerektiği hakkında bilinç sahibi yapmak amacıyla müdürlüğümüz tarafından başlatılan “Teknolojinin Hakimi, Geleceğin Sahibi Ol” Projesi nin ödül töreni Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda gerçekleştirildi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zülfü GENÇ, Şube Müdürleri, eğitimciler ve öğrencilerin katıldığı ödül töreninde bir konuşma yapan Müdür GÜRTÜRK; 

Teknolojinin hızlı ilerleyişi dünyada bir çok yeniliği de beraberinde getirmiş ve hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini almıştır. Bu yeniliklerden faydalanabilen toplumlar ekonomik anlamda büyük bir yükselişe geçmişlerdir. 

Müdürlüğümüzün başlattığı bu projeyle bizler de çocuklarımızın teknolojiyi doğru bir şekilde kullanabilmelerini ve tükenten bir nesil değil, üreten bir nesil olarak ülkemizin ekonomisine katkı sağlamalarını hedefledik. 

Bu amaçla hazırladığımız “Eğitim Teknolojileri ile Daha Kaliteli Bir Geleceğe” isimli projemiz Fırat Kalkınma Ajansına sunulmuş ve destek görmüştür. Ayrıca yine bu alanda TÜBİTAK 4007 projesi ve Avrupa birliği Erasmus+KA1 projeleri hazırlanarak onaya sunulmuştur. 

Ben bütün bu çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yarışmada dereceye giren ekip öğrenci ve öğretmenlerimizi de kutluyorum” dedi. 

“Teknolojinin Hakimi Geleceğin Sahibi Ol” Projesi Video Yarışması Sonuçları 

            Ortaöğretim Kurumları Arasında; 

1- Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Zeki BATUR, Ebru TOPÇU Danışman Öğretmen Halil KARATEPE

2- Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Öğrenciler Ömercan YILMAZ, Kenan TOP, Hüseyin DEMİR, Uğurcan DAĞ, Muhammet Miraç ÖZTÜRK,  Danışman Öğretmen Muammer TEKİN

3- 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Özgenur BOZ, Bedirhan Fırat KARATAŞ Danışman Öğretmen Ülkü GENÇER 

      Ortaokullar Arasında;

 1- Bahçelievler Ortaokul’ndan Hanzade AKSAKAL, Cemile ORUÇ, Danışman Öğretmen Hatice YAŞA,

2- Avukat İbrahim Gök Ortaokulu’ndan öğrenciler Caner DEMİRELLİ, Doğan ANLI, İsmail EFE, Yusuf BOZKURT, Berat BAYRAK, Danışman Öğretmen Büşra ACAR

3- Gönül İhsan Tangülü Ortaokulu’ndan Ezel UC, Danışman Öğretmen Gürkan GÜRGÖZE

12-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-201812-02-2018

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.