ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz AR-GE birimince Hazırlanan Projelerin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz AR-GE birimince Hazırlanan Projelerin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

 

 

Elazığ’ın eğitim öğretimde hak ettiği akademik başarı seviyesini yakalaması, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirmeleri, yaratıcı fikirler meydana getirmeleri, milli manevi ve kültürel değerlerle kuşanmaları amacıyla çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüten müdürlüğümüz bu alandaki çalışmalarını somutlaştırarak 39 yeni proje geliştirdi.

              Geçtiğimiz günlerde ilimiz Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’a hazırlanan projelerle ilgili bilgi veren ve Sayın Valimizin de desteğini alan Müdürlüğümüz ’ün hazırladığı projeler bugün eğitim yöneticilerine tanıtıldı. 

Koç İlkokulu toplantı salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve merkezde bulunan okul müdürleri katıldılar. 

Tanıtım Toplantısında katılımcılara hitap eden Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK; 

“Göreve başladığımız ilk gün hizmete talip olduğumuzu, çalışacağımızı, yürüyerek değil koşarak hedeflerimize ulaşacağımızı ifade etmiştim. Eğitim yöneticileri olarak bizlerin sorumluluğu diğer kurumların sorumluluğuna oranla kat be kat fazladır. 

Biz Türkiye’nin inşasına talip olmuş bir mesleğin temsilcileriyiz. Geleceğin bizim ellerimizde şekilleneceğini gayet iyi biliyoruz. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için sadece elimizi değil, bütün vücudumuzu taşın altına koymamız gerektiğinin de bilincindeyiz. 

Bu ülkenin kalkınması ancak milli ve manevi değerlerine bağlı, geçmişini ve tarihini iyi bilen, algısı güçlü, üretken bir neslin yetişmesi ile mümkün olacaktır. 

Bu neslin yetişmesi de ancak bizim çabalarımızla, idealizmimizle ve inancımızla mümkün olacaktır. O nedenle yeniliğe açık, düşünen ve üreten bir toplum inşa etmek için bizlerinde yeniliğe açık ve üretken bir kurum olmamız gerekiyor. 

Bu amaçla AR-GE Birimimizle birçok toplantı gerçekleştirerek daha çok çalışmamız gerektiğini, düşünebilen ve 15 Temmuz’da olduğu gibi aklını kiraya veren bir nesil değil, aklını sadece vatan ve millet sevgisiyle besleyen bir nesli inşa etmemiz gerektiğini ifade ettim. 

Sağ olsunlar kendilerine buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Fatih KÖMÜRLÜ ve AR-GE’de çalışan arkadaşlarım bizim sahip olduğumuz heyecanı yakalayarak çalışmalarını hızlandırmış ve hazırladıkları projelerle bu heyecana ortak olmuşlardır. 

Bugün burada bir araya gelmemizin asıl amacı bu heyecana hep birlikte ortak olmak, hazırlanan projelerin gelişimine ve erişilebilirliğine katkı sağlamak ve başarıyı hep birlikte elde ederek il ve ilçe yöneticileri olarak bir ekip olduğumuzu bir kez daha göstermektir. 

Hazırlanan projeler ne kadar güzel olursa olsun sizlerin desteği, katkısı ve özellikle inancı olmadan bu projelerin başarıya ulaşması mümkün olmayacaktır. 

O yüzden ben hepinizden ayrı ayrı bu projelere destek olmanızı, görev yaptığınız birimlerde ve ilçelerinizde yeni projeler üreterek bize katkı sunmanızı istiyorum” dedi.  

Müdür GÜRTÜRK’ten sonra söz alan AR-GE Birimi Şube Müdürü Fatih KÖMÜRLÜ hazırlanan 39 proje ile ilgili olarak katılımcılara bilgi verdi. 

 

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.