ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Bünyesinde Düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri Başladı.

          Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu genelgesi doğrultusunda bir süredir çalışmalarını sürdüren İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB), Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlara ait binalar ile eklentilerinin uygun fiziki koşulları taşıyıp taşımadığının incelenmesi ile iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınması konusunda çalışmalarına başladı.
Müdürlüğümüz Bünyesinde Düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Seminerleri Başladı.

 

      Çalışmalar kapsamında müdürlüğümüz çalışanlarına ve öğrencilere yönelik 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince eğitim seminerleri düzenlemeye başladı.

 

       Bu bağlamda ilk olarak Okul/Kurum idarecilerine yönelik olarak Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda bilgilendirme toplantıları düzenşenmeye başladı.


       Altı gün sürecek olan idarecileri bilgilendirme toplantısının ardından, İş-Kur’dan gelen çalışanlar ile Sürekli İşçi kadrosunda bulunan çalışanlara yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimleri düzenlenecek.

 

         İSGB’nin çalışmaları doğrultusunda Müdürlüğümüze bağlı; il genelindeki okul ve kurumlardaki İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık sertifikasına sahip olan personelin tespiti yapılarak her okulun bir uzman desteği altında çalışması sağlanacaktır.


         Okullarda görev alan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları aracılığı ile yıl boyunca Risk Analizi, Acil Durum Eylem Planı, İş Sağlığı ve Güvenliğinde etkin kayıt,  öğrencilere yönelik farkındalık oluşturmak eğitimleri gibi  6331 Sayılı İş Kanunundan doğan yasal sorumluluklar yerine getirilecektir.

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.