ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Personeline Etkili İletişim Semineri

Müdürlüğümüz Personeline Etkili İletişim Semineri

 

Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan yönetici ve personellere, kurum çalışmalarının daha etkin ve verimli bir hale getirilmesi, paydaşlarımız olan velilerimiz ve okullarımızla güçlü ve sağlıklı bir iletişim kurulabilmesi, vatandaşlarımızın taleplerinin hızlı bir şekilde karşılanabilmesi amacıyla Etkili İletişim Semineri verildi. 

Elazığ Öğretmenevinde yapılan seminer çalışmasına Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri, Büro Şefleri, öğretmen ve personeller katıldılar. 

Eğitimci Yazar Hacı ORMANOĞLU tarafından verilen Etkili İletişim Semineri öncesinde kısa bir açıklama yapan Müdür GÜRTÜRK; 

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ana Hizmet Binasında çalışan yaklaşık 250 personelle ilimizin en büyük teşkilatlarından biridir. 8.700 öğretmen ve 2000 diğer personeli de eklediğimizde sayımız 11 bin civarındadır. 

Öğretmen ve personelimizden oluşan 11 bin kişilik ekibimizle Elazığ’da yaklaşık 130 bin öğrencimize ve onların ailelerine hizmet götüren büyük bir teşkilatız. 

Bu kadar büyük bir kitleye karşı sorumluluğu olan kurumumuz çalışanları sürekli olarak öğrenci velilerimizle ve vatandaşlarımızla diyalog ve irtibat halindedirler. Elazığ’da yaşayan herkesin mutlaka yolu müdürlüğümüze düşmektedir. 

Bu kadar büyük bir kitleye hizmet veren personelimizin iletişim becerilerini geliştirmesi, vatandaşlarımıza hizmet verirken nasıl davranacağını bilmesi hizmet kalitemiz açısından oldukça önemlidir. 

Bu nedenle bugün burada iyi bir iletişim nasıl olmalıdır, sağlıklı bir iletişimin öngörülemez bir çok problemi nasıl çözeceği ve hayatımızı ve iş yaşamımızı nasıl kolaylaştıracağı üzerinde bir bilgilendirme çalışması yapacağız. Tüm katılımcı arkadaşlarımız için başarılı bir çalışma olmasını diliyorum” dedi. 

İl Müdürü GÜRTÜRK’ten sonra söz alan Eğitimci Yazar Hacı ORMANOĞLU kendine has ve özgün sunumu ve tecrübeleriyle ilgili olarak bilgi aktarımında bulundu. Etkili iletişimin nasıl olması gerektiği, iletişimin insan hayatında rolü ve önemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Sağlıklı bir iletişim kurulmadan hiçbir problemin çözülemeyeceğini ifade eden ORMANOĞLU bazen bir bakışın, küçük bir tebessümün ve pozitif bir vücut dilinin bile çözülemez sanılan bir çok problemi çözebildiğini ifade etti. 

Milli Eğitim Müdürlüğü personeli tarafından yaptığı sunum ilgiyle izlenen ORMANOĞLU daha sonra kendi yazdığı kitapları imzalayarak katılımcılara armağan etti.

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201728-12-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.