ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Fırat üniversitesi Arasında İşbirliği protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüz ve Fırat üniversitesi Arasında İşbirliği protokolü İmzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi arasında Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ile Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Müdürlüğümüze bağlı Bilim ve Sanat Merkezi'nde sunulan eğitimin niteliğini arttırmak ve eğitim alan özel yetenekli çocukların güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Fırat Üniversitesinin imkan ve deneyimlerinden yararlanmaları sağlanacak.

Protokol kapsamında Bilim Sanat Merkezinde öğrenim gören özel yetenekli çocukların gelişimlerini sağlamak, patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin özel yetenekli öğrenciler olduğunu ifade ederek;

"Özel yetenekli öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzda güzel sanatlar, yaratıcı yazarlık, edebiyat, drama, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik, astronomi ve uzay bilimleri, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji, havacılık, akıl ve zeka oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji gibi çeşitli alanlarda zenginleştirilmiş eğitim programları uygulanmaktadır.

İlimizin eğitimde lokomotifi haline gelen ve son yıllarda elde ettiği büyük başarılarla Türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasında haklı bir yer sahibi olan Fırat Üniversitesi ile bu çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri konusunda bir iş birliği protokolü imzalıyoruz.

Rektörümüz Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ'a özellikle bu protokolün meydana gelmesi aşamasında bize verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Sayın Rektörümüz üniversitemizin imkanlarını özel yetenekli çocuklarımıza sunmaktan büyük bir memnuniyet duyacağını ifade ederek bize destek olmuştur" dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ'da özel yetenekli çocuklarımıza destek sunmaktan mutluluk duyacaklarını ifade ederek; "amacımız Elazığ'ın eğitimde hak ettiği yeri almasıdır. Biz üniversite olarak son yıllarda yaptığımız çalışmalarla buna katkı sunmaya çalışıyoruz. Hızla artan öğrenci sayımız ve açtığımız yeni fakülteler ile akademik çalışmalarımız Elazığ'ın üniversite alanında tercih edilebilir iller arasında ilk sıralara yerleşmesini sağlamıştır" dedi.

01-11-201901-11-2019

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.