ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ve Fırat üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüz ve Fırat üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 

İlimizde bulunan eğitim kurumlarında eğitimin niteliği ile ilgili çalışmalar yapmak, yönetici, öğretmen ve öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek eğitim hizmetlerinin niteliğini arttırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fırat üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü’nde imzalanan protokolde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet CEBECİ, Eğitim fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol ASİLTÜRK ve İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prpf. Dr. Rifat ÇOLAK hazır bulunurken, protokole Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin DEMİRDAĞ ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ imza koydular. 

İmzalanan protokol çerçevesinde üniversitede yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler tezleri için yapacakları anket ve uygulama çalışmalarını okullarımızda gerçekleştirebilecek, Fırat Üniversitesince okul yöneticisi ve öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim faaliyetleri, tezli/tezsiz yüksek lisans ve sertifika faaliyetleri düzenlenecek ve il genelindeki öğrencilerimize yönelik sosyal kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenecek. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ protokolün imzalanmasından sonra yaptığı açıklamada; 

“Elazığ’da eğitimin seviyesini yükseltmek, öğrenci başarılarını arttırmak ve öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli kurumlar ile işbirliği protokolleri  yapıyoruz. 

Bugün Fırat Üniversitesi ile önemli bir işbirliği protokolü daha imzalıyoruz. Ülkemizin köklü  ve saygın üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesinin ilimizdeki varlığı öğrencilerimiz için büyük bir şanstır. 

Burada imzalayacağımız protokol ile eğitimdeki başarıyı arttırmak için her türlü işbirliğini ve ortak çalışmayı üniversitemiz ile birlikte gerçekleştireceğiz. 

İmzalanan bu protokolle Eğitim-Öğretim, Eğitim Yönetimi, Ders Dışı Etkinlikler ve Akademik Çalışmalarda üniversitemiz ile işbirliği içinde hareket edeceğiz. 

Ben katkılarından dolayı Fırat Üniversitesi Rektörü Sayın Kutbeddin DEMİRDAĞ’a teşekkür ediyor, bu protokolün her iki kurumumuza da hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Rektör DEMİRDAĞ’da yaptığı açıklamada; 

“Üniversite olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız bu protokolle tecrübe ve birikimlerimizi okul yöneticisi, öğretmen ve öğrencilerimize aktarmaya çalışacağız. Öğrencilerimizin başarıları bizim başarılarımızı da etkileyecektir. Üniversite olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne her türlü katkıyı sunmaya hazırız” dedi.


04-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.