ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muhabbetimiz Bol Olsun Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Muhabbetimiz Bol Olsun Projesinin Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonunda İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik merkezinin de katkılarıyla yürütülecek olan ve okul pansiyonlarında kalan öğrencilerimize sosyal kültürel, sportif ve manevi destek sağlamayı amaçlayan “Muhabbetimiz Bol Olsun Projesi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Öğretmen evi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Müftü Yardımcısı Hatice TORAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Yasin KARAKAYA, Mehmet Zeki ULUFER, Gençlik Merkezi Müdürü Serkan SİS, okul müdürleri, pansiyon müdür yardımcıları ve eğitimciler katıldılar.

Gençlik Merkezi Müdürü Serkan SİS Gençlik Eğitim Merkezi olarak pansiyonlarda kalan öğrencilere proje kapsamında her türlü sportif desteği sağlayacaklarını ifade ederek, kendilerini proje ortağı olarak belirleyen Milli Eğitim Müdür Feyzi GÜRTÜRK’e teşekkür etti.

Pansiyonda kalan öğrenciler adına bir konuşma yapan Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Merve ÇAĞLAR, 2016-2017 yılından bugüne yürütülen projenin pansiyon öğrencilerine büyük katkılar sağladığını ifade ederek, bize bu imkanı sağlayan devletimize ve büyüklerimize sonsuz teşekkür ediyoruz dedi.

Milli Eğitim Müdürü GÜRTÜRK ise konuşmasında;

“Hepimiz akşamları sıcak yuvalarımıza, çocuklarımızın yanında giderken pansiyonda kalan öğrencilerimiz maalesef bu sıcak yuva ortamına hasret kalmaktadır. Ailelerinin gözü gibi baktıkları çocuklarımız bizim de göz bebeğimizdir.

Bu nedenle bu çocuklarımıza her açıdan destek vermek, yaşadıkları pansiyon ortamını sıcak bir yuva haline getirebilmek bizim görevimizdir.

2016 yılından bugüne yürüttüğümüz bu proje ile pansiyonlarda kalan çocuklarımızın boş zamanlarını eğlenceli ve kaliteli hale getirmek için büyük bir çaba sarf ettik. Bu yıl ise projemizi geliştirerek İl Müftülüğümüzü, Sağlık İl Müdürlüğümüzü ve Gençlik Merkezimizi de projeye dahil ettik.

Bu sayede çocuklarımıza psiko-sosyal desteğin yanında manevi değer eğitimi, sosyal kültürel sportif etkinlikler ve sağlık ile ilgili önemli destekler sağlamış olacağız.

Muhabbetimiz Bol olsun projesi ile ilgili olarak yaptığımız çalışmalar sonucunda aldığımız dönütlere baktığımızda kız öğrencilerimizin % 96’sı erkek öğrencilerimizin ise % 95’i bu proje ile ilgili memnuniyetlerini dile getirmiş, yine başka bir çalışmada ise proje öncesinde pansiyonlarda yaşanan problem oranının % 49 olduğu, ama geçen iki yılda proje ile birlikte bu oranın % 29’lara kadar düştüğü görülmüştür.

Bu önemli projeyi yürüten katkı sunan ve destek veren tüm paydaşlarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyor, katılımcı tüm idareci ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Proje ile ilgili teknik bilgiler veren Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bekir EROL’da konuşmasında 21 yıllık süre boyunca proje ile ilgili çeşitli anket çalışmaları ve araştırmalar yapıldığını, öğrenci görüşlerinin alındığını ve bu yıl öğrenci görüşlerinin de projeye eklenerek, yeni ortaklarla projenin büyütüldüğünü ifade etti.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.