ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü Öğrencileri için Duruşma Salonu Hazırlandı.

Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adalet Bölümü Öğrencileri için Duruşma Salonu Hazırlandı.

 

Murat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Adalet Bölümünde okuyan öğrencilerin alan derslerinde uygulama eğitimi alabilmeleri için Duruşma Salonu hazırlandı. 

Cumhuriyet Başsavcılığı Kalem Hizmetleri, Duruşma ve Karar İşlemleri, Ceza ve İnfaz Katipliği gibi alanlarda hizmet verecek olan Duruşma Salonun açılışına cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, STK temsilcileri, eğitimciler ve öğrenciler katıldılar. 

Duruşma Salonunun Adalet Bölümünde okuyan 180 öğrenciye hizmet vereceğini belirten okul müdürü Dursun Tosun’un konuşması ile başlayan programda öğrenciler tarafından hazırlanana kurgusal duruşma katılımcılar tarafından beğeniyle takip edildi. 

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK açılan Duruşma Salonunun 180 öğrencimize her gün hizmet vereceğini ve öğrencilerimizin daha eğitimlerini sürdürürken duruşma salonunun havasını soluyacaklarını ifade etti. 

GÜRTÜRK okullarımızın kalite ve niteliklerinin arttırılmasına yönelik olarak çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, ihtiyaç duyulan her konuda eğitim yöneticilerinin yanında olduklarını ifade etti. 

Elazığ’da ilk defa mahkeme salonu şeklinde bir sınıfın açıldığını dile getiren Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ise; 

“Adli hizmetlerde yargı mensubu hakim, savcı kadrosu birde zabıt katipleri ile mübaşir kadromuz var. Hakim ve savcılar hukuk fakültesi kanalıyla yetiştiriliyorlar ama zabıt katiplerimiz ve mübaşirlerimizin yetişebileceği bizde bir eğitim alanı yok. Sadece Adalet Meslek Yüksek Okulları var. Orası da teorik eğitim veriyor. Biz zabit katiplerini umumi olarak lise mezunlarından 3 dakikada 90 kelime yazmak kaydıyla alıyoruz ve onları meslekte yetiştiriyoruz. Bu duruşma salonlarında verilecek eğitimle lise döneminde adalet hizmetinin nasıl yürütülmesi noktasında güzel bir eğitim verilecek” ifadelerini kullandı.

15-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-201715-11-2017

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.