ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜSİAD İle Protokol İmzalandı.

MÜSİAD İle Protokol İmzalandı.

 

 İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Elazığ Şubesi İşbirliği ile Elazığ İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne Bağlı Resmi Özel Eğitim Okul/Kurumlarında Öğrenim Gören Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrencilere Staj İmkânı Sağlamasına Yönelik Protokol İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ ve MÜSİAD Elazığ Şubesi Başkanı Hasan UZUN tarafından imzalandı. 

 Engellilerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirebilmeleri amacıyla MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Elazığ Şubesi’ne bağlı faaliyet gösteren kurum/kuruluş ve şirketlerde çocukların staj görmelerini amaçlayan protokol MİSLAND Aquaparkta düzenlenen bir programla imzalandı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet BAĞLITAŞ, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan UZUN, Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Kemal Zihni ÇAĞDAŞ, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Salih AYDIN ve MÜSİAD üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen protokol imza programında bir konuşma yapan Müdür BAĞLITAŞ; 

“Engellilerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirebilmeleri adına iş dünyasında bu bireyler için farkındalık yaratılması önemli görülmektedir. Bu farkındalığın oluşturulmasında iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşları vb. ilgili kurum ve kuruluşların desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı ve MÜSİAD arasında daha önce bir protokol imzalanarak özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın MÜSİAD’a bağlı kurum ve kuruluşlarda “3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu”nun ilgili hükümleri doğrultusunda işletmelerde mesleki eğitim uygulamasını yapmaları için imkan ve alt yapı oluşturulmuştu. 

Bizlerde Sayın Valimizin bilgi ve direktifleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün MÜSİAD Elazığ Şubesi ile bir işbirliği protokolü imzalıyoruz. 

Bu protokol gereğince Özel Eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız MÜSİAD’a üye işyerlerinde işletmelerde meslek eğitimi uygulamasını yapacaklardır” dedi.

 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.