ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Karne Sevincini Paylaştık.

Öğrencilerimizin Karne Sevincini Paylaştık.

 

Eğitim öğretim yılında yarıyıl sona erdi. Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Harput’ta bulunan Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Lisesinde karne dağıtım törenine katıldı. 

Vali Zorluoğlu okula gelişinde Vali Yardımcısı Mustafa Gül, Milli Eğitim Müdür Vekili Zeki Ulufer ve Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Lisesi Müdürü İbrahim Halil Şerbet ve diğer ilgililer tarafından karşılandı ve okul müdüründen okul hakkında bilgi aldı. 

Okulda önce kız öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Vali Zorluoğlu, öğrencilere seslenerek Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Lisesinin özel bir okul olduğunu ve öğrencilerin de bu özel okula yakışır birer fert olarak mezun olmalarını istedi. 

Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Elazığ’da bugün ilk ve orta dereceli okullardaki bütün öğrenciler karne heyecanı yaşamaktadır. İnşallah iyi bir eğitim dönemi olmuştur. Bütün okullar özel ve önemli ancak bu okulu bizim için farklı kılan iki önemli unsur bulunmaktadır. Bunlardan biri bu okulun bir proje adayı okul olmasıdır. Bu sebeple bu okulumuzda fen lisesi ayarında bir eğitim kalitesi tutturmak istiyoruz. Okulumuza en kabiliyetli öğretmenlerimizi vermeye gayret gösterdik. Okulun fiziki imkânlarını en üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktayız. Ayrıca seminerler, sempozyumlar ve çalıştaylarla sizlerin en üst seviyede yetişmesi için gayret göstereceğiz. Dolayısıyla okulumuz parmakla gösterilecek bir okul olacaktır. Sizler de örnek alınacak birer vatan evladı olacaksınız. 

Bu okulumuzu farklı kılan bir diğer unsur da bir sembol ve simge oluşudur. Okulumuz 15 Temmuz hain darbe girişiminin sembolüdür. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bu okula devlet el koymuştur. O zamana kadar bu okullarda ve dershanelerde altın nesiller yetiştirdiklerini iddia edenler nasıl kendi masum vatandaşlarının üzerine tankları sürdüklerini, nasıl milletin temsilcilerinin oluşturduğu TBMM’yi bombaladıklarını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini yok etmek istediklerini, yüzlerce insanımızı şehit edip binlercesini yaraladıklarını gördük. Bu okullarda vatan millet sevgisiyle dolu, milli ve manevi değerlerini bilen, kendisini çağın gerekleri ile donatmış gençler ve yeni nesiller yetiştirmek istiyoruz. Bu okul bizim için bu bakımlardan önemli ve semboldür. İnanıyorum ki idarecilerimizin ve sizlerin gayretli çalışmaları ve özverileriyle bu hedeflere kısa sürede ulaşacağız. Hepinizi kutluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. 

Konuşmasında Şehit Eyüp Oğuz’a da rahmet dileyen Vali Zorluoğlu, diğer şehitlerin isimlerinin de benzeri şekilde yaşatılacağını sözlerine ekledi. 

Vali Zorluoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra okulun sınıflarını gezerek öğrencilerin karnelerini verdiler ve başarılı öğrencileri kutladılar.


25-01-201725-01-201725-01-201725-01-201725-01-2017

 

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.