ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişiminde Yeni Yaklaşmalar Projesi Başladı

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişiminde Yeni Yaklaşmalar Projesi Başladı

Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Mesleki Gelişiminde Yeni Yaklaşmalar Projesi kapsamında, başarılı ve örnek uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilgininin diğer eğitim kurumlan ile paylaşılması amacıyla öğretmen ve okul yöneticilerinin farklı kurumları ziyaretini içeren Öğretmen Yönetici Hareketlilik Programı başladı.

10 ilden İmam Hatip Ortaokulları müdürlerinin katıldığı ilk program Şehit Eyüp Oğuz Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya, Şube Müdürü Metin ERMİŞ ve eğitim yöneticilerinin katıldığı programda LGS sınavlarında elde ettiği başarılı sonuçlar nedeniyle Şehit Eyüp Oğuz Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tecrübeleri paylaşılacak.

 Fark yaratan eğitim kurumların temel özelliklerinin ilk elden görülmesi, tecrübe edilmesi ve gözlemlenmesi, 

              Fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, yaygınlaştırılması,

              Yönetici ve öğretmenlerin karşılıklı olarak mesleki uzmanlık bilgilerinin tartışılması,

         Öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler/yöneticiler arası mesleki gelişim fırsatlarının arttırılması gibi hedefler doğrultusunda başlayan program 3 gün sürecek.  Şehit Eyüp Oğuz Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi son 3 yıldır ortaokul kısmından mezun verirken, 3 yıldır da LGS sınavlarında il birincisi olma başarısı gösteriyor.

          Ankara, Bitlis, Diyarbakır, Nevşehir, Osmaniye, Mardin, Malatya, Erzincan, Şanlıurfa ve  Siirt'ten tecrübe paylaşımları programına katılan İmam Hatip Ortaokulu müdürleri program kapsamında tecrübe paylaşımları ve çeşitli etkinliklere katılacaklar.

23-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-2022

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.