ELAZIĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizin Yazdığı Ders Kitapları Liselerde Okutulmaya Başlandı.

  2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA OKUTULMAK ÜZERE ELAZIĞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KİTAP YAZIM KOMİSYONU TARAFINDAN YAZILAN 12. SINIF FİZİK, KİMYA DERS KİTAPLARI İLE 10. SINIF FİZİK KİTABI İSTANBUL, ANKARA, GAZİANTEP, KOCAELİ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜRKİYE GENELİ BİRÇOK İLDE OKUTULMAYA BAŞLANDI.  
Öğretmenlerimizin Yazdığı Ders Kitapları Liselerde Okutulmaya Başlandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Uşak illerinde oluşturulan kitap yazım komisyonlarında temel eğitim ve ortaöğretim kitaplarının yazımı gerçekleştirildi. 

Kitap Yazım Komisyonu´nu kabul eden Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; 

 “64. Hükümet Programı 2016 Yılı Eylem Planı ile Onuncu Kalkınma Planının ‘Öncelikli Dönüşüm Programları’ çerçevesinde, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce, ortaöğretim kurumlarında uygulanmakta/uygulanacak olan derslere ait öğretim programlarının değerlendirilmesi, sadeleştirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda taslak ders kitaplarının hazırlanması için çalışmalar yürütülmüştür. 

Bu doğrultuda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, ortaöğretim kurumlarında okutulacak öğretim materyallerinin ve ders kitaplarının hazırlanmasına yönelik bünyesinde yaptığı titiz çalışmayla bir komisyon oluşturdu. Alanında yetkin, görev ve sorumluluk bilincine sahip yazılacak olan kitabın içeriği ve o alanda yeterliliği göz önünde bulundurularak alan uzmanı, dil uzmanı ve görsel tasarım uzmanı görevlendirilerek hızlı bir şekilde çalışmalar başlatıldı. 

Taslak ders kitaplarının içeriğinin oluşturulmasında milli, manevi ve kültürel değerlere yönelik ifade ve görseller hususunda gerekli hassasiyet, görevli arkadaşlar tarafından gösterildi. 

Bir yıl önce oluşturulan kitap yazım komisyonumuzun yazdığı 10-12. sınıf fizik, kimya ders kitaplarının Talim Terbiye kurulundan geçip onaylanması gerçekten çok büyük bir başarıdır. Bu önemli başarıdan dolayı başta yazım komisyonumuzdan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya’ya ve görevli tüm öğretmen arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. 

Komisyonumuzun başarısı ilimizin de başarısıdır. Elazığ’da görev yapan öğretmenlerimizin hazırladığı, içinde kendi isimlerinin yazılı olduğu bu kitapların okullarımızda okutuluyor olması bizim için ayrıca bir gurur kaynağıdır. Kitabın yazarlarını da bugün burada ağırlamaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi. 

Kitap yazım komisyonu il yöneticisi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Karakaya’da “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından içinde Elazığ’ın da olduğu 24 ile kitap yazım komisyonu oluşturulması emri verildi.  Titiz ve hızlı bir çalışma sonucunda oluşturulan komisyon 15 Ağustos 2017 tarihinde göreve başladı. Komisyondaki arkadaşlar, kitap yazımı konusunda eğitime alındı. 

Bakanlığımız tarafından toplamda 111 kitap yazdırıldı. Bu kitaplardan 38 tanesi Talim Terbiye Kurulunda kabul, 73 tanesi reddedildi. Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan kitap yazım komisyonun yazdığı 10. Sınıf fizik, 563 bin 123 adet; 12. Sınıf fizik, 210 bin 129 adet; 12. Sınıf kimya, 210 bin 129 adet basıldı. Yapılan itiraz sonucu ders kitabı olarak kabul edilen 10. Sınıf kimya kitabı, bu yıl basımı yetiştirilemediği için 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okutulacaktır. 

Bu çalışmalar sırasında bütün imkanlarını seferber ederek her türlü konuda yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi Gürtürk’e teşekkür ederim” dedi. 

Kitap yazım komisyonunda görevli kimya dersi alan uzmanları; Osman Danışman’a, Orhan Bozyil’e, Serhat Yıldız’a, Kenan Çiçek’e, Murat Demirol’a; fizik dersi alan uzmanları;Veysel Emrah Karaaslan’a, Necdet Kaya’ya, Yusuf Serhat Koç’a, Adnan Kaderoğlu’na; Dil uzmanları, Kemal Batmaz’a, Mustafa Yeşilkaya’ya, Ahmet Aslan’a, Sami Demirbağ’a; Görsel Tasarım Uzmanları; Adem Güneş’e, Selahattin Çekcen’e, Esra Çalhan’a ve Kadir Kahraman’a Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

02-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-201802-10-2018

Cumhuriyet Mahallesi Lokman Hekim Sok. ELAZIĞ - 0 424 23850 24..25 ..26.. 27..28 ve 0 424 23379 97..98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.